Piłkarska reprezentacja Polski do lat 21 wygrała w Prisztinie z Kosowem 4:0 (4:0) w eliminacjach mistrzostw Europy. Na kolejkę przed ich zakończeniem Biało-Czerwoni zajmują drugie miejsce w grupie D i są bliscy awansu.

Podopieczni trenera Adama Majewskiego są bardzo blisko wywalczenia prawa gry w przyszłorocznych mistrzostwach Europy (MME) na Słowacji. W piątek zrobili kolejny krok, pewnie wygrywając w Prisztinie z Kosowem 4:0. Zapewnili sobie drugie miejsce w grupie D i co najmniej grę w barażach o awans.

Między 21. a 31 minutą

Mecz praktycznie rozstrzygnął się między 21. a 31. minutą, kiedy Polacy po rzutach rożnych strzelili trzy gole.

Najpierw do siatki trafił Mariusz Fornalczyk, wykorzystując błąd bramkarza Mustafe Abdullahu, który nie utrzymał piłki w rękach. Później wspaniałym strzałem nożycami popisał się Filip Szymczak, a wynik podwyższył Dominik Marczuk. Znów nie popisał się Abdullahu, który puścił piłkę między nogami.

W doliczonym czasie pierwszej połowy humor bramkarza reprezentacji Kosowa zepsuł również Jakub Kałuziński. Piłkarz Antalyasporu ośmieszył go, lekko uderzając piłkę z rzutu karnego podcinką "a la Panenka" w środek bramki.

Po przerwie gospodarze zmienili golkipera. Polacy mogli podwyższyć rezultat, ale albo dobrze bronił Leo Besson, albo brakowało im skuteczności. Najlepszą okazję zmarnował Filip Marchwiński, nie trafiając do pustej bramki.

Inne mecze

We wcześniej rozegranym w Ratyzbonie meczu Niemcy pokonały Bułgarię 2:1 - zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie D i awans do turnieju na Słowacji.

Bezpośrednio do MME awansuje dziewięciu zwycięzców grup eliminacyjnych oraz trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc. Pozostałe sześć drużyn, które zajmą drugie pozycje, utworzy trzy pary barażowe.