Piłkarze pierwszoligowej Wisły Kraków pokonali na wyjeździe 3:2 trzecioligową Siarkę Tarnobrzeg w 1/16 finału Pucharu Polski. Kolejne mecze tej rundy zostaną rozegrane w dniach 29-31 października.

Mecz Siarki Tarnobrzeg z Wisłą Kraków przełożono na wcześniejszy termin ze względu na planowaną wymianę murawy w Tarnobrzegu.

Wisła prowadziła 2:0 po golach Angela Rodado i Łukasza Zwolińskiego, jednak gospodarze wyrównali po trafieniach Dawida Lisowskiego i Koseia Iwao.

Do przerwy 1:0 dla Wisy! Hiszpaski superstrzelec da prowadzenie Biaej Gwiedzie w meczu 1/16 finau Pucharu Polski z trzecioligow Siark Tarnobrzeg Ogldaj online https://t.co/1RBaNrKITC pic.twitter.com/pQT0hTIkEx

sport_tvpplOctober 12, 2024

Szalony pocztek drugiej poowy meczu Pucharu Polski! Wisa podwysza prowadzenie... by po minucie straci gola! DZEJE SI! Siarka vs Wisa 1:2 Ogldaj online https://t.co/1RBaNrKITC pic.twitter.com/XUP2mzOr8Y

Trzecioligowa Siarka Tarnobrzeg odrobi dwubramkow strat do Wisy Krakw. Japoczyk Kosei Iwao przepiknie wpakowa pik do bramki! DZEJE SI! Siarka vs Wisa 2:2 Ogldaj online https://t.co/1RBaNrLgJa pic.twitter.com/lxKayZj5oy

Wiślacy znaleźli się w opresji, gdyż w 71. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał pomocnik Wiktor Biedrzycki. Mimo gry w osłabieniu, w 89. min zwycięską bramkę głową zdobył kapitan Wisły - Alan Uryga.

Wisa Krakw w 1/8 finau Pucharu Polski Kapitan Biaej Gwiazdy Alan Uryga w 89. minucie zdoby decydujc bramk w meczu z trzecioligow Siark Tarnobrzeg. pic.twitter.com/505cZXtmHZ

Biała Gwiazda broni tytułu, gdyż 2 maja w finale na Stadionie Narodowym pokonała Pogoń Szczecin 2:1. Dzięki temu Wisła wystąpiła w europejskich pucharach i dotarła do czwartej rundy eliminacji Ligi Konferencji, gdzie w dwumeczu uległa Cercle Brugge.

Do gry weszli pucharowicze

W 1/16 finału stawkę uczestników uzupełniły cztery drużyny reprezentujące Polskę w europejskich pucharach, czyli Wisła Kraków, Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa i Śląsk Wrocław. Gospodarzami spotkań tej rundy są drużyny występujące w niższej lidze.

Mistrzowie Polski zagrają na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice, piłkarze ze stolicy trafili na Miedź Legnica, a zespół z Dolnego Śląska - na Radomiaka Radom.

Ciekawie zapowiada się spotkanie w Nowym Sączu pomiędzy trzecioligową Sandecją i drugoligową Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Los skojarzył ze sobą zespoły, które w poprzedniej rundzie sprawiły duże niespodzianki i wyeliminowały zespoły z ekstraklasy: Sandecja - Cracovię, a Pogoń - Lechię Gdańsk.

W dniach 3-5 grudnia odbędą się spotkania 1/8 finału. Finał zostanie rozegrany 2 maja 2025 roku.