Wszystko już jasne - Włoch Andrea Mabellini triumfatorem Rajdu Śląska! Trzecie miejsce zajął Nowozelandczyk Hayden Paddon, który tym samym został rajdowym mistrzem Europy. Na trzecim miejscu sezon Rajdowych Mistrzostw Europy zakończyli Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk, którzy na śląskich trasach zajęli czwarte miejsce.

Drugi przejazd odcinka Województwo Śląskie (11,78 km) zakończył rywalizację w Rajdzie Śląska - finałowej rundzie mistrzostw Europy (FIA ERC) i Polski (RSMP).

W zawodach zwyciężyli Andrea Mabellini i Virginia Lenzi (Skoda Fabia RS Rally2). Dla Włochów to pierwszy w karierze triumf w rundzie europejskiego czempionatu. Trzecie miejsce zajęli Hayden Paddon i John Kennard (Hyundai i20N Rally2, +19,8 s).

Nowozelandczycy pokonali blisko 18 tys. km, by wziąć udział w Rajdzie Śląska, a dzięki punktom zdobytym w Polsce po raz drugi z rzędu zdobyli tytuł mistrzów Europy.

Na trzecim miejscu sezon FIA ERC zakończyli Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia RS Rally2), czwarta załoga Rajdu Śląska.

Wielki sukces odnieśli także bracia Jarosław i Marcin Szejowie (Skoda Fabia Rally2 evo). Załoga z Ustronia wywalczyła trzecie miejsce w klasyfikacji rundy krajowego czempionatu, które dało im pierwszy w karierze tytuł mistrzów Polski.