Real Madryt po raz 13. w historii wywalczył piłkarski Superpuchar Hiszpanii. W finale turnieju w Rijadzie "Królewscy" wygrali z Barceloną 4:1.

W barwach Realu hat-trickiem popisał się Vinicius Junior. Brazylijczyk wpisał się na listę strzelców w 7., 10. i 39. minucie - trzeciego gola zdobywając z rzutu karnego. W 33. minucie Robert Lewandowski zmniejszył stratę Barcelony na 1:2, popisując się efektownym, mocnym strzałem z powietrza sprzed linii pola karnego.

W drugiej połowie zwycięstwo "Królewskich" przypieczętował Rodrygo (64.). Lewandowski rozegrał całe spotkanie.

Real jest drugi w klasyfikacji wszech czasów pod względem liczby triumfów w Superpucharze Hiszpanii. O jeden raz więcej trofeum to wzniosła Barcelona.

Od sezonu 2019/20 Superpuchar Hiszpanii rozgrywany jest w formacie Final Four. W półfinałach w Rijadzie Real pokonał lokalnego rywala Atletico 5:3 po dogrywce, a Barcelona wygrała z Osasuną Pampeluna 2:0 (jedna bramka Lewandowskiego).