Rafał Wilk zdobył brązowy medal w wyścigu kolarskim ze startu wspólnego (H4) podczas igrzysk paralimpijskich. To już kolejny medal Polaków na paryskiej imprezie.

Brąz w rękach Wilka

Rafał Wilk zdobył brązowy medal w wyścigu kolarskim ze startu wspólnego (H4)

O medale rywalizowało jedenastu zawodników. Na metę w Clichy-sous-bois dotarło ośmiu.

Złoty medalista Holender Jetze Plat pokonał trasę o długości 56,8 km przy różnicy wzniesień wynoszącej 140 metrów w czasie 1:29.15. Srebrny medal przypadł Austriakowi Thomasowi Fruehwirtowi - strata 0,31 a brązowy Rafałowi Wilkowi - strata 5,35.

Cztery razy na podium

49-letni Rafał Wilk przed startem w igrzyskach paralimpijskich w Paryżu 2024 cztery razy stanął na podium.

Mistrzem został trzykrotnie. W Londynie w 2012 roku wywalczył dwa złote krążki (wyścig na czas oraz na szosie), cztery lata później w Rio de Janeiro przypadły mu dwa medale - złoty na czas oraz srebrny w wyścigu szosowym.

Medali jest więcej

Dziś Polacy triumfują na paralimpijskim podium. Rafał Czuper zdobył złoty medal w tenisie stołowym w kategorii MS2. Z kolei brązowy medal w tenisie stołowym w klasie łączonej WS1-2 zdobyła Dorota Bucław.

Od początku igrzysk paralimpijskich w Paryżu polska reprezentacja zdobyła siedemnaście krążków: pięć złotych, pięć srebrnych i 7 brązowych.