​Chorwacja wygrała ze Szkocją 2:1 w rozegranym w Zagrzebiu meczu "polskiej" grupy piłkarskiej Ligi Narodów. Chorwaci odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu i po trzech kolejkach mają sześć punktów.

Lepiej od początku spotkania prezentowali się Chorwaci. Andrej Kramaric w 31. minucie strzelił z dużego kąta, ale bramkarz Craig Gordon nie dał się zaskoczyć.

Po chwili gospodarze popełnili błąd we własnym polu karnym. Luka Sucic skiksował, do piłki doskoczył Ryan Christie, który z bliska oddał strzał i dał Szkotom prowadzenie.

Odpowiedź Chorwatów była błyskawiczna. Ivan Perisic wbiegł w pole karne, wycofał piłkę do Igora Matanovica, a ten uderzył bez przyjęcia i zdobył bramkę na 1:1.

Na początku drugiej połowy Matanovic uderzył zza pola karnego, lecz Gordon wypiąstkował piłkę za linię końcową. Następnie szkocki bramkarz interweniował po strzale z dystansu Luki Modrica.

Później 39-letni pomocnik przeprowadził indywidualną akcję. Przedryblował kilku rywali i uderzył z 25 metrów, lecz piłka przeleciała obok słupka.

W 70. minucie Borna Sosa uderzył bez przyjęcia po dośrodkowaniu. Strzał został obroniony przez Gordona, jednak Kramaric dopadł do odbitej piłki i głową skierował ją do bramki.

Potem Christie otrzymał prostopadłe podanie. Pomocnik wbiegł w pole karne i znalazł się sam na sam z bramkarzem, lecz fatalnie spudłował. Dominik Livakovic mógł odetchnąć z ulgą.

W doliczonym czasie szkocki napastnik Che Adams skierował piłkę do bramki, lecz okazało się, że był na spalonym. Sędziowie VAR nie uznali gola.

Chorwaci odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu i po trzech kolejkach mają sześć punktów. 8 września wygrali z Polską 1:0 po golu Luki Modriciaa z rzutu wolnego, a trzy dni wcześniej przegrali z Portugalią 1:2.

Szkocja wygrała tylko jeden mecz w tym roku - 2:0 z Gibraltarem. To ich jedyne zwycięstwo w ostatnich 15 spotkaniach

Chorwacja - Szkocja 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Ryan Christie (33.), 1:1 Igor Matanović (36.), 2:1 Andrej Kramarić (70.).

Sędzia: Istvan Kovacs (Rumunia).