W przeddzień Biegu po Nowe Życie po raz dziewiąty odbędzie się uroczysta gala, podczas której wyróżnione zostaną wyjątkowe osoby i instytucje zasłużone dla transplantologii w Polsce. Kto zostanie uhonorowany w tym roku?
Gala "Drugie Życie" to wyjątkowy czas, by podziękować tym, którzy nie tylko praktykują, ale i promują, oraz przyczyniają się do rozwoju tej niezwykle ważnej dla wielu ludzi dziedziny medycyny.
Podczas uroczystego wieczoru 17 maja w Hotelu Gołębiewski wręczone zostaną nagrody w sześciu kategoriach. Od "Osobowości polskiej transplantologii", przez "Aktywnych dla transplantacji", "Media o transplantacji", czy "Aktywnych po transplantacji", aż po "Rok w polskiej transplantacji", a także specjalność "Nagrodę Biegu po Nowe Życie".
Gala jest organizowana od 2015 roku. W tym czasie za swój wkład w transplantologię uhonorowanych zostało wiele wybitnych osobistości. Wśród nich znaleźli się prof. Marian Zembala, prekursor polskiej transplantologii, czy prof. Adam Maciejewski, chirurg, który dokonał pierwszego w Polsce przeszczepienia twarzy. Warto wspomnieć także o prof. Romanie Danielewiczu - jednym z najważniejszych polskich transplantologów oraz o wielu innych, dzięki którym polska transplantologia odnosi spektakularne sukcesy.
Wyróżnienie trafiło także do radia RMF FM (2012) oraz portalu RMF24.pl (2023), za co raz jeszcze serdecznie dziękujemy.
A już jutro - w sobotę 18 maja - odbędzie się 24. edycja Biegu po Nowe Życie. Start, godz. 15:00 na rynku w Wiśle.
Bieg po Nowe Życie to więcej niż wydarzenie sportowe, to potężne przesłanie skierowane do społeczeństwa: jak ważny jest dar życia i jak wielką rolę odgrywa transplantologia w ratowaniu ludzkich istnień.
Wśród uczestników Biegu po Nowe Życie są osoby, których życie zmieniło się dzięki transplantacji. Ich historie to potężna dawka inspiracji i nadziei, pokazująca, że trudności można pokonać, a życie po przeszczepie może być pełne i szczęśliwe.
Joanna Prorok, jedna z uczestniczek, swoją historię przeszczepu dzieli się z innymi, by pokazać, jak wielką różnicę robią w życiu ludzi działania lekarzy, dawców i wszystkich zaangażowanych w proces transplantacji.
Bieg po Nowe Życie to wydarzenia, które przypomina o sile współpracy, odwadze i nadziei. To dzięki zaangażowaniu wielu osób, możemy świadczyć o niesamowitych sukcesach w transplantologii i dawać nadzieję tym, którzy jej najbardziej potrzebują.
Dodajmy, że ostatni rok był rekordowy dla polskiej transplantologii - 1910 przeszczepień to dowód na to, jak bardzo ważne jest wsparcie i ciągła edukacja w tym obszarze.