Zakończyły się prace przy rewitalizacji stawu dolnego i zachodniego mostu przy Zespole Zamkowo-Parkowym w Krasiczynie. Były koniecznie, ponieważ od kilku lat w tzw. dolnym stawie sukcesywnie ubywało wody.
Modernizacja stawu dolnego i zachodniego mostu przy Zespole Zamkowo-Parkowym w Krasiczynie była konieczna - podaje portal nowiny24.pl.
W ostatnim czasie w tzw. dolnym stawie sukcesywnie ubywało wody. Wykonane ekspertyzy wykazały nieszczelność podłoża. Stąd decyzja o opracowaniu dokumentacji i rozpoczęciu prac rewitalizacyjnych obiektu.
Zamek w Krasiczynie otoczony jest jednym z najpiękniejszych parków krajobrazowych w Polsce. Najstarsze założenia parku sięgają XVII wieku i mają charakter geometryczny. Już wtedy obok rezydencji Krasickich od strony wschodniej rozciągały się ogrody zwane "Zwierzyńcem".
Współczesne rozplanowanie i układ roślin park zawdzięcza inwencji i pasji podróżniczej rodziny Sapiehów. Oni też wprowadzili tutaj zwyczaj sadzenia drzew z okazji narodzin swoich dzieci - dębu dla syna i lipy dla córki. Akt sadzenia drzewa po narodzinach nowego członka rodziny jest charakterystyczny dla większości krajów indoeuropejskich. Ma on wróżyć nowo narodzonemu dziecku długie życie oraz zakorzenienie w danej społeczności (w tym przypadku w krasiczyńskiej ziemi).