Białorusinka Aryna Sabalenka przegrała z Czeszką Marie Bouzkovą 4:6, 6:4, 3:6 w półfinale tenisowego turnieju WTA 500 na twardych kortach w Waszyngtonie. Do finału awansowała też Hiszpanka Paula Badosa.

Rozstawiona z numerem 1 Aryna Sabalenka rozgrywała swój pierwszy turniej, od kiedy wycofała się z wielkoszlemowego Wimbledonu z powodu urazu barku. Białorusinka zrezygnowała też z udziału w igrzyskach olimpijskich, który był dla niej teoretycznie możliwy tylko w neutralnych barwach z powodu trwającej wojny w Ukrainie.

Półfinał w Waszyngtonie został przerwany w trzecim secie na ok. trzy i pół godziny przez burzę z piorunami.

Marie Bouzkova zagra w finale turnieju rangi 500 lub wyższej po raz pierwszy w karierze. Jedyny dotychczasowy tytuł wywalczyła przed dwoma laty w Pradze, a poza tym przegrała pięć innych meczów decydujących o tytule, w tym w bieżącym sezonie w Bogocie.

W drugim półfinale Paula Badosa wygrała z reprezentantką gospodarzy Caroline Dolehide 6:3, 6:3. W finale imprezy WTA wystąpi po raz pierwszy od 2022 roku, kiedy triumfowała w Sydney.