Iga Świątek w kolejnej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Polka pokonała Chorwatkę Petrę Martic 6:4, 6:3. Kolejną rywalką 23-latki w Londynie będzie Julia Putincewa z Kazachstanu.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Żadna z zawodniczek nie była w stanie przełamać rywalki. Przy stanie 4:3 dla Świątek Martic poprosiła o przerwę medyczną.

Trwała ona ok. 10 min. Problemy ze zdrowiem nie wybiły jednak Chorwatki z równowagi, która wygrała kolejnego gema przy swoim podaniu.

Kolejne dwa gemy padły jednak łupem Świątek, dzięki czemu Polka wygrała pierwszego seta 6:4.

Druga partia była wyrównana do stanu 3:3. Później 3 kolejne gemy padły łupem Świątek, która awansowała do kolejnej rundy Wimbledonu.

Prowadząca w światowym rankingu Polka z Chorwatką zmierzyła się po raz czwarty. Wszystkie wcześniejsze mecze wygrała.

Putincewa kolejną rywalką

Kolejną rywalką Igi Świątek będzie Julia Putincewa. Tenisistka z Kazachstanu wygrała z rozstawioną z numerem 27. Czeszką Kateriną Siniakovą 6:0, 4:6, 6:2.

Putincewa w światowym rankingu zajmuje 35. miejsce. Pierwszy raz w karierze dotarła do trzeciej rundy Wimbledonu.

Świątek grała z nią wcześniej cztery razy i odniosła cztery zwycięstwa, w tym dwa w tym roku - w Indian Wells i Rzymie.