Magdalena Fręch awansowała do 1/8 finału w turnieju WTA 1000 w Wuhan. Polka wygrała w drugiej rundzie z zajmującą ósmą pozycję w światowym rankingu Amerykanką Emmą Navarro 6:4, 3:6, 6:3. Starcie trwało ponad dwie godziny.

Polka jako pierwsza zanotowała przełamanie i objęła prowadzenie 2:1. Amerykanka nie pozwoliła utrzymać takiego stanu i już w kolejnym gemie doprowadziła do wyrównania. Jednak pierwszy set zakończył się zwycięstwem Magdaleny Fręch, która nie pozwoliła przeciwniczce na zdobycie ani jednego punktu w ostatnim gemie.

Drugi set był o wiele bardziej chaotyczny, z którego zwycięsko wyszła Navarro z rezultatem 3:6. Ostatniego, decydującego seta lepiej rozpoczęła Polka, która doprowadziła do przełamania i utrzymywała swoje podania. Przy kolejnym serwisie rywalki miała piłkę meczową, której nie udało jej się wykorzystać. Mimo wszystko nie wybiło to Fręch z rytmu i zakończyła mecz wygrywając 6:3.

Od poniedziałku Fręch znajduje się na najwyższym w karierze 27. miejscu w światowym rankingu i po raz pierwszy pokonała tenisistkę z czołowej 10 światowego rankingu.

W 1/8 finału polska tenisistka zmierzy się z Brazylijką Beatriz Haddad Maią, która zajmuje 12. pozycję w światowym rankingu. W każdym z trzech dotychczasowych pojedynków z Fręch górą była Haddad Maia. W obecnym turnieju w Wuhan Brazylijka nie straciła nawet seta.