Festiwal Off Plus Camera to nie tylko gratka dla kinomanów. Każdy dzień imprezy kończy się koncertem ambitnej i nowatorskiej muzyki w ramach Off Sceny. W tym roku zaprezentuje się na niej m.in. Rosko John z zespołu Archive i krakowska grupa Vermones.

Pierwszy na muzycznej scenie krakowskiego festiwalu zaprezentuje się Brytyjczyk Jono McClerry. Artysta jest znany ze swoich nastrojowych, lirycznych ballad. Jego najmocniejsze strony to emocjonalna muzyka i delikatne melodie oparte na dźwięku gitary  i ciepłym  głosie. Ma na koncie dwa albumy - "Darkest light" i "There is". Pierwszy wydał samodzielnie, za pieniądze od fanów. Drugi wypuściła na rynek niezależna londyńska wytwórnia Ninja Tune. Miles Davis, Massive Attack, John Martyn, Fink i Radiohead spakowane razem i podane na pięknie wyprodukowanym krążku - pisali o nim recenzenci.

W drugim i trzecim dniu festiwalu kinomani będą mogli zobaczyć występy dwóch krakowskich zespołów. Muzyka grana przez SoundQ to fuzja wyszukanej i subtelnej elektroniki, głęboka, a zarazem przebojowa alternatywa. Do muzyki popowej udało Wam się dołożyć coś tak bardzo ulotnego, że nie da się tego tak naprawdę zdefiniować i opisać w trzech zdaniach. Coś z unikalnego i duchowego art’u - mówią o sobie członkowie grupy.

Dzień po SoundQ wystąpi Teddy Jr - powstała w 2011 roku grupa muzyków z różnych stron świata, którzy na stałe mieszkają w stolicy Małopolski. Dzięki nim na festiwalu usłyszymy folkowo-grungowe brzmienia. To historie mojego życia, miłości i frustracji otaczającym światem - mówi o piosenkach zespołu jego lider, urodzony w Rotterdamie Teddy Jr. SoundQ jest na scenie od niedawna, ale mimo to może poszczycić się naprawdę imponującymi osiągnięciami. Grupa była supportem przed koncertem Petera Gabriela, który w 2012 roku przyjechał do Oświęcimia na Life Festival.

Miłośników elektronicznych brzmień z pewnością nie zawiedzie zespół Fair Weather Friends, który wystąpi w Krakowie 16 kwietnia. Grupa powstała w Czeladzi w 2011 roku. Obecnie występuje w czteroosobowym składzie. Jej członkowie Maciek Bywalec, Paweł Cyz, Mateusz Zegan i Michał Maślak - przyznają się do czerpania inspiracji z muzyki tanecznej lat 70. i 80., ale też współczesnej elektroniki. Wychodzi im to pierwszorzędnie, bo już dopracowali się miana awangardowej grupy wyróżniającej się na polskiej scenie muzycznej.


Dalsza część artykułu pod materiałem video:

Wszyscy, którzy kochają występy wybitnych pianistów nie powinni opuścić festiwalowego koncertu Igora Szulca w ramach projektu Adre’n’Alin.To będzie niezwykłe spotkanie pozornych przeciwieństw - klasyki i elektroniki, adrenaliny i spokoju, brudu i pełnego szlifu, ogromu kosmosu i małości atomu. Tego nie można przegapić! Tak samo jak odbywającego się dzień później koncertu prawdziwej megagwiazdy.

18 kwietnia przed krakowską publicznością wystąpi Rosko John - znany szerszej publiczności jako członek kolektywu Archive. Na pierwszym solowym koncercie w Polsce ten wyjątkowy artysta zaprezentuje swój autorski show. Towarzyszące mu widowiskowe wizualizacje, a przede wszystkim ogromna artystyczna charyzma z pewnością zapadną w pamięć wszystkim uczestnikom koncertu.

Trzy ostatnie dni występów na Off Scenie upłyną pod znakiem niebanalnej łagodności. Zespół Hatbreakers - polski kwintet zafascynowany brzmieniami z lat 70-tych - wyzwoli w klubowiczach energię bez przemocy bitów i decybeli. Na występie formacji Twilite anglosaska tradycja spotyka się ze słowiańską melancholią. Wisienką na torcie będzie koncert nowofalowego kwartetu Vermones.

Wszystkie koncerty w ramach Off Sceny odbędą się w krakowskim klubie B4 na ulicy Brackiej 4. Można na nie wejść po okazaniu karnetu festiwalowego lub biletu na seans z danego dnia.