Aleksandra Lisowska i Angelika Mach zajęły kolejno 36. i 64. miejsce w maratonie olimpijskim. W niedzielę zwyciężyła Holenderka Sifan Hassan.

Pochodząca z Etiopii reprezentantka Holandii Sifan Hassan zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Paryżu w maratonie. To jej trzeci krążek w stolicy Francji, wcześniej wywalczyła dwa brązowe medale w biegach na 5000 i 10000 m.

Druga w niedzielę była Etiopka Tigst Assefaa, a trzecia Kenijka Hellen Obiri.

Hassan najlepiej wytrzymała kondycyjnie bieg. Od startu była w czołówce i kontrolowała rywalki. W końcówce tuż przed finiszem uciekła przeciwniczce z Etiopii i na mecie wyprzedziła ją o trzy sekundy. Triumfatorka uzyskała czas 2:22.55, co jest nowym rekordem olimpijskim.

Maraton kobiet był ostatnią odsłoną zmagań lekkoatletów podczas Igrzysk XXXIII Olimpiady. W niedzielny poranek barwny korowód biegaczek ruszył ulicami Paryża do mety tej finałowej konkurencji francuskich zawodów. Panie wystartowały sprzed budynku paryskiego magistratu, by po nieco ponad 42 kilometrach zameldować się na mecie, którą zorganizowano przy Placu Inwalidów.