Nie powiodło się reprezentantom Polski w drużynowej rywalizacji w konkurencji C1 slalomu kajakowego na III Igrzyskach Europejskich. Drużyny męskie i damskie zakończyły zawody poza podium.

Walka o medale w drużynach rozpoczęła się po południu. Wcześniej na torze Kolna w Krakowie slalomiści walczyli indywidualnie o awans do półfinału w konkurencji C1. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.

W drużynie biało-czerwoni w składzie Grzegorz Hedwig, Kacper Sztuba, Michał Wiercioch zaliczyli cztery punkty karne i z czasem 112,03 s zajęli siódme miejsce.

Złoto trafiło do zespołu niemieckiego (Anton Franz, Sideris Tasiadis, Timo Trummer), srebro do Słowaków (Alexander Slafkovsky, Marko Mirgorodsky, Matej Benus), a z brązu cieszyli się Brytyjczycy (Adam Burgess, James Kettle, Ryan Westley).

Wśród kanadyjkarek najlepsze były Czeszki (w składzie: Tereza Fiserova, Tereza Kneblova, Gabriela Satkova). Drugie miejsce zajęły Brytyjki (Mallory Franklin, Sophie Ogilvie, Kimberley Woods), a trzecie Niemki (Andrea Herzog, Elena Lilik, Nele Bayn).

Polki (Katarzyna Liber, Klaudia Zwolińska, Aleksandra Stach) w czasie swojego przejazdu popełniły kilka błędów, więc sędziowie doliczyli im 10 sekund kary. Ostatecznie biało-czerwone zakończyły zawody z czasem 137,39 s i zajęły ósme miejsce.