Brązowe medale na III Igrzyskach Europejskich w boksie zdobyło dwoje Polaków - Elżbieta Wójcik i Mateusz Bereźnicki. Zawody odbyły się w Nowym Targu w Małopolsce.

Pięściarka Elżbieta Wójcik przegrała na ringu w Nowym Targu z Irlandką Aoife O'Rourke 2:3 w półfinale kat. do 75 kg Igrzysk Europejskich i nie zdobyła kwalifikacji olimpijskiej. Otrzymała brązowy medal tej imprezy.

Mateusz Bereźnicki zmierzył się w półfinale kat. do 92 kg z reprezentantem Włoch Azizem Abbesem Mouhiidinem, wynik spotkania to 0:5. Polak zdobył brązowy medal, ale nie wywalczył kwalifikacji olimpijskiej.

W sobotę w finale Mouhiidine zmierzy się z Irlandczykiem Jackiem Marleyem. Obaj zapewnili sobie prawo startu w igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Jak poszło pozostałym Polakom?

Startów naszych pozostałych reprezentantów nie można zaliczyć do udanych. Porażki w ćwierćfinałach poniosły: Natalia Rok (50 kg) ze srebrną medalistką olimpijską Turczynką Buse Naz Cakiroglu, Sandra Drabik (54 kg) z Rumunką Lenutą Lacramio Perijoc, Julia Szeremeta (57 kg) z Bułgarką Swietłaną Stanewą oraz Aneta Rygielska (66 kg) z mistrzynią olimpijską Turczynką Busenaz Surmeneli. Wszystkie przegrały stosunkiem głosów 0:5.

Na tym etapie odpadł także Jakub Słomiński (51 kg), którego pojedynek z Francuzem Billalem Bennamą zakończył się dyskwalifikacją w trzeciej rundzie.

W poprzednich dniach w 1/8 finału odpadli Jarosław Iwanow (57 kg) i Sandra Kruk (60 kg).