Nawet do 100 kilometrów na godzinę - taką prędkość może osiągnąć wiatr na północnych krańcach Polski. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem.

Będzie wiało

Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem w północnej Polsce. Jak prognozują, silny wiatr o średniej prędkości do 40-50 km/h, w porywach do 100 km/h będzie wiał z zachodu i północnego zachodu.



Ostrzeżenia obowiązują od czwartku od godz. 17:00 do 2 listopada do północy. Alerty dotyczą Pomorza Zachodniego i Pomorza, w pasie od Świnoujścia, przez Koszalin, aż po Trójmiasto. Dla okolic Gdańska, Gdyni, Sopotu, Wejherowa i Pucka są to alerty drugiego stopnia w trzystopniowej skali. Prędkość wiatru sięgnie tam 90 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na czwartek

W czwartek w całej Polsce duże zachmurzenie.  Na północy Polski i nad morzem możliwe słabe opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 10 st. C na wschodzie, 12 st. C w centrum i na Wybrzeżu, do 14 st. C na południu. W rejonach podgórskich około 8 st. C.

Noc z czwartku na piątek będzie pogodna, z małymi zachmurzeniami. Lokalnie na południu wystąpią mgły. Na północy słabe opady deszczu.

Temperatura od 6 st. C na południowym wschodzie, 8 st. C w centrum, do 11 st. C na Wybrzeżu. W rejonach podgórskich około 4 st. C.

Co oznaczają ostrzeżenia IMGW?

Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy takich zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, utrudnienia w prowadzeniu działalności, opóźnienia w ruchu drogowym i kolejowym, zakłócenia w przebiegu imprez plenerowych. Możliwe też zagrożenie życia. Instytut zaleca ostrożność, śledzenie komunikatów i obserwację rozwoju sytuacji pogodowej.

Ostrzeżenie drugiego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Ostrzeżenie trzeciego stopnia prognozuje zjawiska meteorologiczne, które powodują bardzo duże szkody oraz zagrożenie życia. Uniemożliwiają one prowadzenie działalności gospodarczej oraz zakłócają codzienne funkcjonowanie.

Aktualna prognoza pogody. Sprawdź mapy