Czy w polskich szpitalach po 1 maja będą się leczyli pacjenci z całej Europy? Mimo nędzy polskiej służby zdrowia, jest wiele placówek, które mogą sprostać unijnym wymaganiom. Trzeba jednak będzie pokonać jeszcze kilka innych trudności.

REKLAMA

Szef Kliniki Kardiologii Szpitala Wojskowego we Wrocławiu, prof. Waldemar Banasiak mówi, że przede wszystkim trzeba przekonać ubezpieczycieli z Europy Zachodniej, że ich klienci mogą się leczyć w Polsce całkowicie bezpiecznie.

Co do jakości usług w swej placówce, dyrektor nie ma żadnych wątpliwości: Mogę się porównywać z tymi najlepszymi ośrodkami zachodnimi. Jesteśmy w stanie zaoferować im bardzo dobrą usługę.

Prezes zarządu jednego z prywatnych szpitali we Wrocławiu dodaje, że ważne są nie tylko umiejętności lekarzy. Także całe otoczenie, że przyjechać do Polski, to nie tylko być w dobrym szpitalu, ale także być bezpieczny na ulicy, mieć dobry standard gdziekolwiek - mówi Piotr Gerber. Jego placówka już przygotowuje się do leczenia ortopedycznego pacjentów z Wielkiej Brytanii.

Pacjentów z Zachodu do leczenia się w Polsce może jednak przekonać przede wszystkim cena – specjalistyczne zabiegi są w Polsce nawet 3-krotnie tańsze.

16:20