Przesłuchanie Donalda Tuska przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold przełożone, Władysław Frasyniuk znów stanie przed sądem ws. blokowania manifestacji smoleńskiej, PZPN ujawnia raport podsumowujący mundial, Patryk Jaki komentuje sprawę prywatnych wyjazdów służbowym autem, a Michał Dworczyk broni reformy sądownictwa. Pierwszy powakacyjny poniedziałek obfitował w ważne wydarzenia: przygotowaliśmy dla Was podsumowanie najistotniejszych informacji!

REKLAMA

Wassermann wyjaśniła przesunięcie przesłuchania Tuska. Sprawdziliśmy jego kalendarz

Szefowa komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann potwierdziła ustalenia reportera RMF FM Patryka Michalskiego: przesłuchanie przez sejmowych śledczych Donalda Tuska odbędzie się dopiero 5 listopada, a nie - jak pierwotnie planowano i ustalono z szefem Rady Europejskiej - 2 października. Wassermann potwierdziła również, że decyzja o zmianie terminu ma związek z trwającą kampanią przed wyborami samorządowymi, w których ona sama ubiega się o fotel prezydenta Krakowa. "Nie chcę spotykać się z zarzutem, że (przesłuchanie Donalda Tuska) jest elementem mojej kampanii, bo nie jest" - podkreśliła. Na razie nie wiadomo jednak, czy były premier zaakceptuje nowy termin stawiennictwa przed komisją.

WIĘCEJ O ZMIANIE TERMINU PRZESŁUCHANIA DONALDA TUSKA PRZECZYTACIE TUTAJ

Jaki o prywatnych wyjazdach służbowym autem: Te pieniądze są już odprowadzone

"Dziś będę chciał zaprezentować ulotkę wyborczą. Cieszę się, że będę na niej miał miłe słowa na mój temat między innymi Jana Marii Rokity i Jacka Saryusz-Wolskiego" - powiedział gość Porannej rozmowy w RMF FM Patryk Jaki. Kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia PiS oświadczył, że "bardzo się cieszy z takiego poparcia i jest z niego dumny".

ROZMOWĘ ROBERTA MAZURKA Z PATRYKIEM JAKIM PRZECZYTACIE I ZOBACZYCIE TUTAJ

Zmiana wyroku ws. blokowania marszu smoleńskiego. Władysław Frasyniuk znów przed sądem

W II instancji uchylone zostało umorzenie sprawy większości osób - w tym Władysława Frasyniuka - obwinionych o blokowanie marszu smoleńskiego 10 czerwca 2017 r. Sprawą ponownie zajmie się sąd rejonowy - poinformował Sąd Okręgowy w Warszawie.

WIĘCEJ O SPRAWIE WŁADYSŁAWA FRASYNIUKA PRZECZYTACIE TUTAJ

Wiemy, co zawiodło na mundialu. PZPN ujawnił raport

Polski Związek Piłki Nożnej udostępnił raport sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski na temat udziału drużyny narodowej w finałach Mistrzostw Świata Rosja 2018. Dokument liczy 91 stron i pełen jest wykresów i analiz. Znaleźć można w nim też odpowiedź na pytanie, co zawiodło w czasie przygotowań polskiej reprezentacji na mundial.

O BŁĘDACH, KTÓRE WEDŁUG PZPN PRZESĄDZIŁY O MUNDIALOWEJ PORAŻCE PRZECZYTACIE TUTAJ

Kamienica, w której zawaliły się ściana i część dachu, przejdzie remont

Zabytkowa kamienica przy ulicy Poznańskiej w Warszawie, w której zawaliły się ściana i część dachu, przejdzie kompleksowy remont - dowiedzieli się dziennikarze RMF FM. Z powodu zniszczeń powiatowy inspektor budowlany zamknął jedną z klatek schodowych pobliskiej oficyny, tłumacząc decyzję bezpieczeństwem lokatorów mieszkających w okolicy.

WIĘCEJ O SPRAWIE KAMIENICY PRZECZYTACIE TUTAJ

Robert Biedroń nie będzie kandydował na prezydenta Słupska

"Nie będę startował w kolejnych wyborach na prezydenta Słupska" - oznajmił na konferencji prasowej Robert Biedroń, obecny włodarz miasta. Podkreślił, że ta decyzja nie była łatwa. Jednocześnie zarekomendował jako kandydatkę na prezydenta swoją obecną zastępczynię Krystynę Danilecką-Wojewódzką.

WIĘCEJ PLANACH ROBERTA BIEDRONIA PRZECZYTACIE TUTAJ

Tupolew rozpadł się na 17 tys. fragmentów. Ruszają oględziny wraku


Przed rozpoczęciem oględzin wraku tupolewa w Smoleńsku rosyjskie media - jak federalna telewizja "Kanał Pierwszy" - przekonują w materiale: "Polacy już jedenaście razy badali wrak, a wszystko jest jasne". Takie stanowisko ma także rosyjski Komitet Śledczy. Do Smoleńska pojechało pięciu prokuratorów oraz technicy kryminalistyczni. Zostaną tam do piątku. Ich celem są dodatkowe oględziny wraku tupolewa. Dostęp do wraku Polacy uzyskali pierwszy raz od 4 lat.

WIĘCEJ O PRACY PROKURATORÓW PRZECZYTACIE TUTAJ

Prestiżowy plebiscyt FIFA. "Wielka trójka" finalistów bez Messiego!

Portugalczyk Cristiano Ronaldo, Egipcjanin Mohamed Salah i Chorwat Luka Modric znaleźli się w finałowej trójce plebiscytu FIFA na najlepszego piłkarza 2018 roku. Ogłoszenie laureatów w ośmiu kategoriach odbędzie się 24 września na gali w Londynie.

O NOMINOWANYCH DO POZOSTAŁYCH NAGRÓD PRZECZYTACIE TUTAJ

Dworczyk: 30 lat po upadku komunizmu 20 proc. sędziów SN stanowili byli członkowie PZPR

"To jest bardzo niebezpieczny skrót myślowy i nieuzasadnione stawianie tezy" - stwierdził w Popołudniowej rozmowie w RMF FM szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. W ten sposób odpowiedział na pytanie Marcina Zaborskiego o to, czy po wyborach samorządy rządzone przez Prawo i Sprawiedliwość dostaną więcej pieniędzy. Odniósł się też do niezrealizowanej jeszcze zapowiedzi minister Anny Streżyńskiej - do końca tego roku każda szkoła miała być podłączona do szerokopasmowego internetu. "Jeżeli byłaby to deklaracja jednoznaczna, to znaczy że było to zobowiązanie nie do końca przemyślane" - przyznał szef kancelarii premiera. W internetowej części rozmowy mówił m.in. o tym, że "niedobre jest to, że 30 lat po upadku komunizmu w Polsce w SN do niedawna 20 proc. sędziów to byli członkowie PZPR".

CAŁA ROZMOWA MARCINA ZABORSKIEGO DO PRZECZYTANIA I ZOBACZENIA TUTAJ