Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że zdecydowała o powołaniu na szefa Krajowego Biura Wyborczego z dniem 3 marca Magdaleny Pietrzak. W poniedziałek szef MSWiA Joachim Brudziński, zgodnie ze znowelizowanymi przepisami Kodeksu wyborczego, przedstawił przewodniczącemu PKW Wojciechowi Hermelińskiemu kandydatów na stanowisko szefa Krajowego Biura Wyborczego. Magdalena Pietrzak to urzędniczka, sekretarz powiatu łowickiego miasta Zduńska Wola i gminy Skierniewice.

REKLAMA

W środę w siedzibie PKW odbyło się spotkanie z kandydatami na szefa Krajowego Biura Wyborczego.

Hermeliński: Pietrzak uznała za ważne zachowanie ciągłości instytucjonalnej KBW

Magdalena Pietrzak, wybrana przez PKW na nowego szefa Krajowego Biura Wyborczego, stwierdziła w rozmowie z Komisją, że ważną rzeczą jest ciągłość instytucjonalna KBW - powiedział przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński.

Podkreślił, że w ocenie PKW "wszystkie trzy kandydatury były bardzo wyrównane".

Według Hermelińskiego, o wyborze Pietrzak, zdecydowało m.in. to, że miała "najwięcej może kontaktu" z prawem wyborczym. Zastrzegł jednocześnie, że w przypadku wszystkich kandydatów, kontakt ten był "dosyć epizodyczny".

Jako kryterium "nawet ważniejsze" wskazał na "umiejętności kierowania zespołami ludzkimi" oraz "sposób postępowania z pracownikami", które "nabywa się w czasie długiej praktyki". Jak dodał Hermeliński, PKW zależało też na "uzyskaniu odpowiedzi od wszystkich kandydatów, czy będą starali się zachować dotychczasową strukturę KBW, a przede wszystkim pracowników".

Tutaj wszyscy, a przede wszystkim pani Magdalena Pietrzak powiedziała, że oczywiście ważną rzeczą jest to, żeby istniała ciągłość instytucjonalna i ważną rzeczą jest nie dokonywanie jakichś raptownych, gwałtownych zmian, nawet powiedziała, że nie podcina się gałęzi, na której się siedzi - relacjonował szef PKW. Jak podkreślił, Komisja odebrała to "jako rodzaj obietnicy, że dotychczasowa struktura, pracownicy, zostaną tutaj zachowani, nie będzie radykalnych zmian w KBW".

(j.)