Projekt umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej odrzucony przez Izbę Gmin. Przeciwko było 391 posłów, za przyjęciem dokumentu zagłosowało natomiast 242 deputowanych. W związku z odrzuceniem tekstu umowy, jutro parlamentarzyści będą głosować nad tym, czy Wielka Brytania powinna zdecydować się na wyjście z UE bez umowy. Informacją dnia była także decyzja Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego o uziemieniu wszystkich samolotów Boeing 737 8 MAX i 737-9 MAX na obszarze Unii Europejskiej. Fiaskiem zakończyły się rozmowy szefowej MEN Anny Zalewskiej z liderami Solidarności w Warszawie.
Brytyjska Izba Gmin odrzuciła we wtorek wieczorem rządowy projekt umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Przeciwko jej przyjęciu zagłosowało 391 posłów, a za - 242 deputowanych (różnica 149 głosów).
Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego zamknął polską przestrzeń powietrzną dla samolotów Boeing 737 MAX 8. Chwilę wcześniej Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowały o uziemieniu samolotów Boeing 737 MAX 8. Decyzje są efektem katastrofy lotniczej, do której doszło w Etiopii. Pasażerowie LOT-u mogą spodziewać się utrudnień.
Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego zdecydowała o uziemieniu wszystkich samolotów Boeing 737 8 MAX i i 737-9 MAX na obszarze Unii Europejskiej.
Pojutrze Trybunał Konstytucyjny ma po rozprawie niejawnej ogłosić wyrok w sprawie wyboru członków KRS przez Sejm. Z wnioskami w tej sprawie wystąpiły sama KRS i grupa senatorów. Wnioski zostały połączone do rozpatrzenia łącznie, w drugiej sprawie jednak nie dochowano terminów. To oznacza, że wydanie w nich wyroku będzie rażącym naruszeniem prawa.
Bez efektów zakończyło się spotkanie szefowej MEN Anny Zalewskiej z liderami oświatowej Solidarności w Warszawie. Minister nie przedstawiła żadnych konkretnych propozycji - żalą się związkowcy.
Naczelny Sąd Administracyjny prawomocnie i ostatecznie odrzucił skargi kasacyjne na uchwałę antysmogową, uchwaloną przez Sejmik Małopolski. Oznacza to koniec trwającej kilka lat batalii w tej sprawie. Wyrok NSA jest równoznaczny z tym, że nic nie może już zablokować działań podjętych przez władze województwa małopolskiego ws. walki ze smogiem.
Kamil Stoch zajął we wtorek czwarte miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer. Wygrał Austriak Stefan Kraft, a liderem cyklu Raw Air pozostał drugi tego dnia Norweg Robert Johansson.
Na nasze członkostwo w NATO nie było pełnej zgody - powiedział gość Porannej rozmowy w RMF FM były szef MON Janusz Onyszkiewicz. Jak dodał, przeciwna była m.in., skrajna prawica.
20 lat temu, 12 marca 1999 r., w amerykańskiej miejscowości Independence Polska, Czechy i Węgry zostały oficjalnie przyjęte do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego. Starania o dołączenie do najpotężniejszego w historii paktu obronnego trwały od roku 1991.
Twoja przeglądarka nie obsługuje standardu HTML5 dla video
Twoja przeglądarka nie obsługuje standardu HTML5 dla video
"Mieliśmy grupę amerykańskich senatorów i kongresmenów, którzy wspierali nas od początku bardzo zdecydowanie, zarówno z prawa jak i z lewa. (...) To było, jak taki mecz piłkarski, przy czym Rosjan było więcej, ale my byliśmy lepsi. Poza tym mieliśmy tez dobrą współprace z naszymi kolegami z Czech, Węgier, Słowacji, Słowenii, Rumunii, państw bałtyckich, które wówczas wybiły się na niepodległość. Ta współpraca regionalna była dobra" - mówi o przyjęciu Polski do NATO w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Bogusław Winid. doradca prezydenta RP ds. zagranicznych, były ambasador przy NATO.
>>>CAŁA ROZMOWA TUTAJ<<<
Pięciu śmiałków z Polski wyruszyło do Wenezueli, by zdobyć i zjechać na linach z dziesięciu najwyższych wodospadów świata. Darek Pachut, Dimitri Wika, Paweł Jankowski, Jan Wierzejski i Miłosz Forczek postanowili rozpocząć od największego wodospadu świata - Salto Angel, który mierzy 979 metrów. Są już w połowie zjazdu z niego. Przed nimi jeszcze kolejnych dziewięć, dotąd niezdobytych. Tuż przed wylotem z kierownikiem wyprawy Dariuszem Pachutem rozmawiał Maciej Pałahicki.
CAŁĄ ROZMOWĘ MACIEJA PAŁAHICKIEGO Z DARKIEM PACHUTEM PRZECZYTASZ TUTAJ
Po krótkim odpoczynku po Halowych Mistrzostwa Europy Ewa Swoboda wróciła do treningów. Polska sprinterka, która na halowym czempionacie zdobyła złoto w biegu na 60 metrów, odpoczywała kilka dni w Zakopanem. Teraz trenuje już w Spale i przygotowuje się do zagranicznego zgrupowania. O udanych mistrzostwach, a także o tym, co się zmieniło w jej życiu i dlaczego teraz częściej się uśmiecha - z Ewą Swobodą, zawodniczką katowickiego AWF-u rozmawiał Wojciech Marczyk z redakcji sportowej RMF FM.
CAŁA ROZMOWA WOJTKA MARCZYKA Z EWĄ SWOBODĄ DO PRZECZYTANIA TUTAJ