W roku szkolnym 2023/2024 przerwa wiosenna rozpocznie się 28 marca i potrwa do 2 kwietnia. Dniami wolnymi od zajęć edukacyjnych są: czwartek, piątek i wtorek. Poniedziałek Wielkanocny jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

REKLAMA

Dniami wolnymi od nauki będą także 1, 3 oraz 30 maja, kiedy wypadają dni ustawowo wolne: Święto Pracy, Święto Narodowe Trzeciego Maja i Boże Ciało.

W tym roku 1 maja wypada w środę, 3 maja w piątek, a z kolei Boże Ciało w czwartek. Dyrektorzy placówek będą mogli zdecydować o dodatkowych dniach wolnych w szkole: 2 maja (czwartek) i 31 maja (piątek) w ramach puli dodatkowych dni wolnych do dyspozycji dyrektora szkoły.

Dodatkowe dni wolne

W szkołach podstawowych może być maksymalnie do 8 dodatkowych dni wolnych, w liceach ogólnokształcących, technikach, branżowych szkołach I i II stopnia, szkołach policealnych i centrach kształcenia zawodowego - aż do 10, a w szkołach specjalnych przysposabiających do pracy - do 4 dni.

Szkoły wykorzystują dni wolne głównie podczas egzaminów zewnętrznych (w dni egzaminu ósmoklasisty lub w pierwszych dniach matur, gdy odbywają się egzaminy z przedmiotów obowiązkowych) lub w dni świąt niebędących dniami ustawowo wolnymi od pracy.

Terminarz tegorocznych egzaminów

W tym roku egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie w dniach od 14 do 16 maja, a egzaminy maturalne w sesji głównej odbędą się w terminie 7-24 maja.

Egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym - 7 maja, egzamin z matematyki na poziomie podstawowym - 8 maja, a egzaminy z języków obcych na poziomie podstawowym - 9 maja.