Prawie w całej Polsce pada śnieg. Na wielu drogach leży błoto pośniegowe. Jest ślisko. Wieje też silny wiatr. Wieczorem pogorszyły się warunki na śląskich drogach. Jak informują drogowcy, wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne. W niektórych miejscach jest bardzo ślisko, a widoczność - bardzo słaba.

REKLAMA

Zdecydowanie gorsza sytuacja jest na drogach powiatowych i w miastach, gdzie leży nie usunięta kilkucentymetrowa warstwa świeżego śniegu. Jest jednak dobra wiadomość przynajmniej dla tych którzy wybierają się na Słowację. Ruch na południowych przejściach granicznych odprawiany jest na bieżąco.

Bardzo duży ruch panuje na Zakopiance w stronę zimowej stolicy Polski. Samochody jadą z maksymalną prędkością - 30 kilometrów na godzinę. Korek przywita was przy wjeździe do Zakopanego. Kolejki to teraz normalny widok w stolicy Tatr. Ustawiają się przed bankomatami, sklepami, barami i restauracjami. Nadal spory ścisk panuje w Bukowinie Tatrzańskiej i Białce. Tam samochody poruszają się w zwartej kolumnie.

Sztormowe warunki panują na Bałtyku. Wiatr osiąga na morzu do ośmiu w skali Beauforta. Na Środkowym Wybrzeżu trwa najpotężniejszy atak zimy. Na razie wszystkie drogi są przejezdne, ale w niektórych miejscach utworzyły się zaspy. Śnieg leży nawet na krajowej szóstce. Kilkanaście kilometrów za Słupskiem w stronę Lęborka wiatr nawiewa na drogę śnieg. Trasa numer 6 jest przejezdna, ale jest bardzo ślisko. Trudne warunki panują też na innych drogach, np. ze Słupska na Poznań lub na Bytów. Policjanci apelują, by lepiej zrezygnować z podróży. W samym Słupsku utworzyły się metrowe zaspy. Wiele samochodów utknęło na parkingach. Burze śnieżne pozbawiły też prądu kilkanaście miejscowości. Energetycy usuwają awarie. Proszą też o rozwagę, ponieważ często zdarza się, że pozrywane kable leżą na śniegu. Nie wolno ich dotykać, ani zbliżać się do takich miejsc, bo grozi to śmiercią.

Na prawie wszystkich drogach Podkarpacia leży warstwa zajeżdżonego śniegu i błoto pośniegowe. Jest ślisko. Nieprzejezdna jest droga numer 897 Tylawa-Komańcza-Cisna-Ustrzyki Górne do granicy państwa. Utrudnienia spotkacie na trasach: Ustrzyki Górne-Ustrzyki Dolne oraz Bukowisko-Szczawne na odcinku Karlików-Wysoczany. Można jednak dojechać do popularnego wyciągu narciarskiego w Karlikowie.

Trudne warunki panują też na drogach Warmii i Mazur. Tam pada gęsty śnieg i wieje silny wiatr. Na wielu drogach zachodnio-pomorskiego leży gruba warstwa białego puchu. Odcięte od świata są miejscowości w powiecie Gryfickim między innymi Borkowo Wielkie, Rzęsin, Łopianów, Prusim i Łabuń.

Na Lubelszczyźnie najgorzej jest w okolicach Bychawy. Tam nieprzejezdnych jest kilka dróg powiatowych, między innymi z Olszanki do Żukowa, z Czerniejowa do Chmiela i Sobieskiej Woli do Krzczonowa. Cały czas pracują tam spychacze. Przewężenia są na drogach wojewódzkich 834 Bełżyce-Bychawa-Stara Wieś oraz 842 Tarnawka- Wysokie-poruszamy się tylko jednym pasem. Wszystkie drogi krajowe na Lubelszczyźnie są przejezdne, ale musicie uważać na trasie numer 17. Między Zamościem a Kraśnikiem drogowcy uprzątają błoto pośniegowe po nocnych opadach.

23:10