Robert Lewandowski przyznał, że po upadku na murawę po jednym ze starć "poczuł dyskomfort" i z tego powodu zszedł z boiska w 72. minucie wygranego 3:2 meczu ze Szkocją w Glasgow w 1. kolejce piłkarskiej Ligi Narodów. Zapewnił jednak, że nie jest to poważny uraz.

To przez upadek. Poczułem dyskomfort i później od czasu do czasu czułem ból - powiedział w rozmowie z TVP.

Napastnik Barcelony zdobył w Glasgow swoją 84. bramkę i rozegrał 153. mecz w reprezentacji - w obu przypadkach to rekordy w polskim futbolu.

Nie oszukujmy się, ten sezon będzie ekstremalnie ciężki. Meczów będzie pewnie powyżej 70 w zależności od tego, jak ułożą się rozgrywki. Wiedziałem, że na ławce są chłopaki gotowi do gry. Dla dobra zespołu i dla mnie było lepiej, żeby zrobić zmianę. Nic innego za tym się nie kryje - wyjaśnił Lewandowski.

Dodał, że na mecz z Chorwacją on sam będzie gotowy.

Lewandowski zdobył bramkę z rzutu karnego w 44. minucie. Gole dla Biało-Czerwonych strzelili także Sebastian Szymański w 8. minucie oraz Nicola Zalewski z rzutu karnego w 90+7. minucie. Bramki dla Szkocji zdobyli Billy Gilmour (46.) i Scott McTominay (76.).

W niedzielę w Osijeku reprezentacja Polski rozegra drugi mecz w Lidze Narodów przeciwko Chorwacji, która w czwartek przegrała na wyjeździe z Portugalią 1:2.