Trwają wybory prezydenckie w USA! Hillary Clinton czy Donald Trump - kto wygra wyścig do Białego Domu? We wtorkowy wieczór na bieżąco relacjonowaliśmy gorące komentarze i przedwyborcze dyskusje prosto z krakowskiego Klubu Żaczek, gdzie wspólnie z Interią, Kołem Naukowym Amerykanistyki, Fundacją Absolwentów UJ Bratniak i Konsulatem Generalnym USA w Krakowie organizowaliśmy wieczór wyborczy. Do godziny 2 w nocy spłynęły wyniki z czterech stanów. Trump zwyciężył w Kentucky, Indianie i Wirginii Zachodniej, a kandydatka Demokratów Hillary Clinton wygrała w tradycyjnie demokratycznym stanie Vermont. Trwa liczenie głosów w kolejnych stanach. Najnowsze informacje zza Oceanu będziemy przekazywać całą noc.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

02:00

Zapraszamy na dalszą część relacji.

01:55

Trwa liczenie głosów m.in. w stanach Georgia, Karolina Południowa, Floryda i Wirginia, ale jeszcze za jest wcześnie, by prognozować, kto w nich wygrał.

01:46

Są pewne oznaki, że sztab Clinton wcale nie jest pewny wygranej. Odwołano zaplanowany po wieczorze wyborczym pokaz sztucznych ogni, które miały rozświetlić niebo nad Manhattanem tuż po tym, jak wyniki miały potwierdzić wygraną Clinton - informuje nasz korespondent w USA.

01:23



Demokratka Hillary Clinton prowadzi w stanie Vermont - podała agencja Associated Press.

01:15

Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne w strzelaninie w pobliżu lokalu wyborczego - to najnowsze informacje z miasta Azusa, w stanie Kalifornia. TUTAJ CZYTAJCIE WIĘCEJ NA TEN TEMAT

00:56

Indiana i Kentucky zdecydowanie dla Donalda Trumpa - takie są pierwsze, oparte zaledwie na paru proc. głosów wyniki w dwóch stanach, w których część lokali zamknięto przed godziną. Nie ma tu zaskoczenia - oba stany miały przypaść kandydatowi Republikanów. 

W stanach Indiana i Kentucky - tradycyjnie republikańskich - jest do zdobycia odpowiednio 11 i 8 elektorów; z kolei w Vermont - stanie tradycyjnie demokratycznym - wygrany zdobędzie 3 głosy elektorów. 

00:55

CNN podał przede chwilą na Twitterze, że przed lokalem wyborczym w Azusa w Kalifornii doszło do strzelaniny. Ucierpiały co najmniej 2 osoby.

00:37

Jak kandydatów na prezydenta USA ocenia Bogdan Klich? Posłuchajcie fragmentu rozmowy dziennikarza RMF FM Pawła Pawłowskiego z byłym szefem MON. 

00:35

15 procent Amerykanów głosowało dziś po raz pierwszy - wskazują sondaże. To więcej, niż w wyborach 4 lata temu, gdzie takich wyborców było 9 procent. Jak podaje agencja Reutera, 13 procent podjęło decyzję na kogo głosować dopiero w ostatnim tygodniu kampanii. 4 lata temu liczba niezdecydowanych byłą mniejsza - wynosiła także 9 procent.

00:25

Amerykańskie media podają, że w wielu hrabstwach na Florydzie jest bardzo wysoka, wyższa niż w wyborach w 2012 roku frekwencja. Dotyczy to zwłaszcza okręgów, w których mieszka więcej Demokratów niż Republikanów, co dobrze wróży kandydatce Demokratów Hillary Clinton.

Wybory na Florydzie wciąż trwają. Większość lokali wyborczych w tym stanie zostanie zamkniętych o godz. 19 (1 w nocy w Polsce), a w niektórych okręgach godzinę później. Floryda to jeden z kluczowych stanów wahadłowych i dysponuje aż 29 głosami elektorskimi.

00:19

Nie odpuszczajcie niczego, dalej namawiajcie ludzi, by głosowali. Te wybory są DALEKIE OD ZAKOŃCZENIA! Dobrze nam idzie, ale wciąż pozostało wiele czasu. Głosuj Florydo! napisał Trump na Twitterze.

00:10

Czekamy na wyniki wstępnych sondaży ze wschodniego wybrzeża USA. Wieczór wyborczy w Żaczku powoli dobiega końca, ale najświeższe informacje zza Oceanu będziemy relacjonować przez całą noc!

00:05

Znamy już wyniki krakowskich wyborów w studenckim klubie Żaczek. Z protokołu wynika, że w Krakowie wygrała zdecydowanie Hillary Clinton.

00:01

Unia Europejska kibicuje Hilary Clinton, tylko premier Węgier Victor Orban i prezydent Czech Milosz Zeman oficjalnie poparli Donalda Trumpa.

TUTAJ PRZECZYTACIE WIĘCEJ NA TEN TEMAT

23:57

Przypomnijmy o kłopotach z głosowaniem w Północnej Karolinie. To ważny stan, jeden z tzw. wahających się, gdzie do końca nigdy nie wiadomo jak zachowają się wyborcy i na kogo zagłosują - podkreśla nasz korespondent w USA. Problemy w takim stanie mogą wpłynąć na to, o której godzinie podane zostaną wyniki. Pytanie, co się konkretnie dzieje, bo przecież amerykańskie służby obawiały się ataków hakerskich. Sugerowano, że hakerzy, którzy mogliby działać np. na zlecenie Rosji chcieliby zakłócić przebieg wyborów - przypomina Paweł Żuchowski.

23:51

Wciąż nie ma pierwszych sondażowych wyników. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w wyścigu do Białego Domu prowadzi Hillary Clinton. I niektórzy stawiają, że wcale nie jest to mała przewaga - donosi nasz korespondent.

23:49

Wielki strach! Populizm i arogancja u bram Białego Domu! Trump mimowolnym agentem Putina! - takie głosy Francuzów zebrał nasz korespondent w Paryżu Marek Gładysz. TUTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

23:46

W Północnej Karolinie - kłopoty z głosowaniem. Szwankuje oprogramowanie wyborcze w okręgu Durham. Są kolejki i opóźnienia - lokalne władze wnioskują o przedłużenie głosowania - donosi nasz korespondent w USA.

23:42

Główne indeksy amerykańskiej giełdy zakończyły wtorkową sesję niewielkimi wzrostami w oczekiwaniu na wynik wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Dow Jones Industrial na koniec dnia zyskał 0,40 proc. i wyniósł 18.332,43 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,38 proc. i wyniósł 2.139,53 pkt.
Nasdaq Composite zwyżkował o 0,53 proc. do 5.193,49 pkt.

23:39

Wbrew temu, co można by pomyśleć, Donald Trump nie pojawił się znikąd. Głosują na niego "prawdziwi" ludzie, niezagospodarowany, ignorowany przez elity elektorat. Gdy więc widzę kolejne memy i filmiki wyśmiewające miliardera i "rednecków", którzy na niego zagłosują, mam ochotę za Gogolem zakrzyknąć: "Z czego się śmiejecie? z siebie samych się śmiejecie!" - pisze na blogu Koła Naukowego Amerykanistyki UJ student Michał Szewczuk. Zobaczcie cały wpis

23:35

Wciąż czekamy na pierwsze sondażowe wyniki, które miały być opublikowane o godzinie 23 czasu polskiego - donosi nasz korespondent w USA.

23:33

75 proc. zapytanych amerykańskich wyborców, którzy już zagłosowali, chce na czele państwa przywódcy, który "odzyska kraj będący w rękach bogatych i wpływowych" elit - wynika z sondażu Reuters/Ipsos. Badanie wykazało, że większość wyborców niepokoi się o swoją przyszłość i nie wierzy, że partie polityczne, lub media mogłyby poprawić ich sytuację - podaje agencja Reutera.

23:29

Rosja to jedyny kraj na świecie, w którym Donald Trump zdecydowanie przewyższa sondażową popularnością Hillary Clinton. A jak jest w Niemczech? 73 do 5 w procentach poparcia - takie zwycięstwo Hillary Clinton nad Donaldem Trumpem wskazał niedawny sondaż zrobiony przez instytut badania opinii Forsa dla magazynu "Stern". Badani byli mieszkańcy Niemiec. Poparcie dla kandydatki demokratów jest bezdyskusyjne. TUTAJ PRZECZYTACIE WIĘCEJ NA TEN TEMAT

23:22

Zwycięzcy quizu w Żaczku - wyłonieni. Ruszyła studencka debata. Wyniki wewnętrznych krakowskich wyborów poznamy o północy.

23:16

Wkrótce w Żaczku powinna rozpocząć się studencka debata zwolenników Donalda Trupa i Hillary Clinton. Kogo popierają młodzi ludzie zgromadzeni w studenckim klubie na wieczorze wyborczym? Pytał ich Paweł Pawłowski, reporter RMF FM. Posłuchajcie!

23:03

W Nowym Jorku jest Michał Michalak z Interii. Jaka panuje tam atmosfera? Posłuchajcie:

22:56

W Nowym Jorku - szczególne środki ostrożności. To tam odbędą się dwa wieczory wyborcze - donosi nasz korespondent w USA.

Władze Nowego Jorku biorą pod uwagę fakt, że w wyborczą noc może dojść na ulicach Manhattanu do starć pomiędzy zwolennikami obu kandydatów. Przed Trump Tower, na Piątej Alei, gdzie na stałe mieszka kandydat republikanów ustawiono bariery. Policja i Secret Service muszą mieć przygotowany plan bezpieczeństwa na wypadek, gdyby Donald Trump wygrał, bo to właśnie tam powróci po wyborczej nocy. A do domu w innej części Nowego Jorku wróci Hillary Clinton.

Jak przypomina Paweł Żuchowski, to nie pierwszy raz, kiedy dwóch kandydatów z Nowego Jorku ubiega się o fotel głowy państwa. 72 lata temu 42-letni republikański gubernator Nowego Jorku Thomas Dewey próbował pokonać swojego rywala, demokratycznego prezydenta 62-letniego Franklina Delano Roosevelta.

22:53

22:40

Czy Hillary Clinton jest odpowiednią osobą, aby objąć urząd prezydenta? Nikt tego nie może dokładnie przewidzieć. (...) W dużej mierze kontynuacja polityki Baracka Obamy, plus kilka własnych przekonań powinny stawiać Clinton ponad jakiegokolwiek kandydata. Jej walka o prawa społeczności LGBT, zupełnie inne podejście do kwestii imigrantów i bezpieczeństwa, mogą wielu osobom w Ameryce się podobać, jednakże pojawienie się Clintonizmu w czasie tych wyborów sprawia, że Hillary Clinton nie jest kandydatką, której łatwo oddać swój głos - pisze na blogu Koła Naukowego Amerykanistyki UJ student Konrad Mzyk. Tu cały tekst.

22:35

Myślę, że to najbardziej emocjonalne wybory w historii, przynajmniej w najnowszej historii Stanów Zjednoczonych. Kraj w pewnym sensie wydaje się być mocno podzielony, jeśli chodzi o politykę. Ważne jednak jest to, że historia naszych wyborów jest długa i zawsze dają one ludziom możliwość zastanowienia się, refleksji nad sprawami, opiniami, postawami kandydatów wobec najważniejszych problemów kraju - mówi w rozmowie z RMF FM konsul Stanów Zjednoczonych w Krakowie - Walter Braunohler, który pojawił się na wieczorze wyborczym w klubie studenckim Żaczek. Przeczytajcie całą rozmowę z konsulem

22:25

Czy rzeczywiście negatywnych emocji i wzajemnych oskarżeń ze strony kandydatów na prezydenta USA było podczas kampanii najwięcej w historii?

Oczywiście kampania negatywna nie jest niczym nowym, natomiast z dekady na dekadę obserwujemy coraz większe jej znaczenie w historii. Natomiast po raz pierwszy mieliśmy zmianę jakościową, że ona pojawiała się w retoryce kandydatów. Wcześniej zazwyczaj miała miejsce na poziomie reklam telewizyjnych - ocenia specjalista zajmujący się kampaniami wyborczymi - doktor Maciej Turek, który uczestniczy w wieczorze wyborczym w Żaczku.

22:19

Z polskiego punktu widzenia jest jasne, że Hillary Clinton byłaby lepszym prezydentem USA niż Donald Trump - mówi w rozmowie z RMF FM politolog, dr Marcin Zaborowski. Wiemy, czego się spodziewać po Hillary Clinton. Wiemy, że nie będzie to polityka fajerwerków, ale raczej przewidywalna polityka kontynuacji - dodaje. Polska potrzebuje tego, aby Stany Zjednoczone były państwem silnym i zainteresowanym Europą - podkreśla.

Całą rozmowę z politologiem znajdziecie tutaj

22:11

Interia relacjonuje prosto z USA. Michał Michalak zaprasza

22:00


Ile lat powinien mieć kandydat, żeby mógł startować w wyborach? To jedno z pytań w quizie na naszej stronie.

Quiz wiedzy o prezydentach trwa również w klubie studenckim Żaczek - to tzw. American Quiz Night - edycja specjalna "Amerykańscy Prezydenci" (3 rundy po 10 pytań). Do zgarnięcia - atrakcyjne nagrody. W przerwach na liczenie punktów zostaną pokazane najlepsze skecze wyborcze z Saturday Night Live, Comedy Central i innych amerykańskich programów satyrystycznych.

21:56

21:53

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych to także gratka dla handlarzy pamiątkami. W Rosji powstały matrioszki z podobiznami kandydatów do Białego Domu.

21:41

Jaka może być polityka zagraniczna nowego prezydenta? Po Hillary Clinton musimy spodziewać się polityki kontynuacji obecnej administracji. Jeśli wygra wybory Polsce nie stanie się raczej jakaś krzywda. Hillary Clinton, która spotykałem w różnych miejscach - choćby w ambasadzie w Waszyngtonie ciepło wypowiadała się o Polsce. Nie zmieni się podejście Stanów Zjednoczonych do Rosji. Hillary Clinton nie ufa Putinowi i wie czym skończyła się próba resetu - komentuje korespondent RMF FM Paweł Żuchowski, z którym połączyli się podczas wieczoru wyborczego w Żaczku jego uczestnicy.

A gdyby prezydentem został Donald Trump? To wielka niewidoma. Dlatego, że Trump - jak twierdzą eksperci - nie ma pojęcia o polityce zagranicznej. Były doradca prezydenta Reagana, Richard Pipes, Republikanin, który chce głosować na Clinton przestrzega, że próby polepszenia relacji z Rosją mogą się skończyć tragicznie dla Polski. Ale też na spotkaniu z Polakami Trump chwalił nasz kraj i stawiał za wzór jako członka NATO. Więc ta polityka zagraniczne względem Polski nie byłaby jakaś zła - donosi korespondent RMF FM.

21:36

Dla kogo Donald Trump jest "chamem"? Kto nazywa kandydata Republikanów "nieobliczalnym człowiekiem"? Kto wątpi w przygotowanie Hillary Clinton do rządzenia Ameryką? A dla kogo kandydatka Demokratów jest symbolem chciwej władzy"? Na sejmowych korytarzach sprawdziliśmy, jak w wyborach w USA zagłosowaliby polscy politycy. Tutaj więcej na ten temat.

21:30

Wydaje się, że wybory za Oceanem wygra kandydatka Demokratów. Jeśli wygra Florydę, to już przed 6 rano będziemy wiedzieć, kto został 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Z ostatnich sondaży wynika, że Clinton powinna wygrać przewagą ponad 60 głosów elektorskich - mówi goszczący podczas Nocy Wyborczej w Żaczku amerykanista profesor Paweł Lajdler pytany o to, kto ma większe szanse w wygraniu wyścigu do Białego Domu.

21:13

Przypomnijmy: lokale wyborcze w zachodnich stanach zostaną zamknięte w środę o godzinie 5 czasu polskiego. Jako ostatni głosują mieszkańcy Alaski - tam lokale zostaną zamknięte w środę o godz. 7 polskiego czasu.



W USA walka wyborcza toczy się w każdym z 50 stanów osobno. Z każdego stanu pochodzi z góry określona liczba elektorów, na których głosują Amerykanie. Wszystkich głosów elektorskich jest 538. By zdobyć prezydenturę, trzeba uzyskać większość, czyli 270 głosów.

21:03

Jeżeli to Hillary Clinton wygra wybory, to kto zostanie pierwszą damą? To byłaby pierwsza taka sytuacja w historii USA - przypomina nasz korespondent. Ameryka miałaby po prostu pierwszego dżentelmena. Ale ten dżentelmen prawdopodobnie będzie bardzo zajęty, bo Hillary Clinton zapowiadała, że może on odegrać ważną rolę w jej administracji. Ma być odpowiedzialny za ożywienie gospodarki. Zadania typowe dla pierwszej damy miałby natomiast zostać powierzone córce Clintonów - Chelsea. 


21:01

Zobaczymy jak wszystko się rozegra. Mam nadzieję, że dobrze i wygram - powiedział kilkadziesiąt minut temu Donald Trump w telefonicznej rozmowie z telewizją Fox News.

20:55

Wiem, jak wielka stoi przede mną odpowiedzialność, ludzie mają ogromne oczekiwania w związku z tymi wyborami. Zrobię, co w mojej mocy, jeśli będę mieć wystarczająco szczęścia, by wygrać - powiedziała dziennikarzom Clinton po wyjściu z lokalu wyborczego.

20:51

Powoli przychodzi czas na podsumowywanie zaciętej kampanii wyborczej - według niektórych najbardziej brudnej w historii i z... trzecim bohaterem na finiszu. Został nim szefem FBI, który sprawił, że Hillary Clinton straciła mocną pozycję lidera. Posłuchajcie wideorelacji naszego korespondenta:

20:47

Donald Trump namawia swych zwolenników - idźcie na wybory, głosujcie!

20:41

Zwycięstwo Hillary Clinton nie powinno rodzić dla Polski większych konsekwencji gospodarczych. Triumf Donalda Trumpa byłby natomiast wielką niewiadomą. Znamy programy obojga kandydatów. Warto się zastanowić nad ich skutkami. ZAPOZNAJCIE SIĘ Z WIZJAMI GOSPODARCZYMI KANDYDATÓW NA PREZYDENTA USA

20:35

Wieczór wyborczy w Żaczku trwa! Zobaczcie to na zdjęciach:

20:29

Szczególny charakter wyborczej nocy w USA bierze się z wyjątkowej ordynacji wyborczej i... geografii - przypomina nam na blogu dziennikarz RMF FM Grzegorz Jasiński. Po pierwsze i najprostsze, w Stanach Zjednoczonych nie ma oczywiście jednej uniwersalnej godziny zakończenia głosowania, po której publikowane byłyby sondażowe wyniki. Różne stany znajdują się w różnych strefach czasowych i o różnej porze zamykają lokale wyborcze, a prawo nie zabrania publikowania sondażowych, a potem częściowych wyników w stanach, które skończyły głosowanie, przed zakończeniem głosowania gdzie indziej - czytamy.

Cały wpis naszego dziennkarza "Na co zwracać uwagę w tę wyborczą noc?" znajdziecie tutaj

20:17

Noc Wyborcza w Żaczku - uroczyście otwarta.

Na scenie pojawił się Konsul Generalny USA Walter Braunohler, Przedstawiciel władz Uniwersytetu Jagiellońskiego, prezes Fundacji Bratniak Grzegorz Murzański oraz Przewodniczący KNA UJ Jakub Serafin.

20:03

Sala w Żaczku już się zapełniła, za chwilę oficjalne otwarcie wieczoru wyborczego. Na scenie pojawi się amerykański konsul w Krakowie. Tymczasem dobiega końca głosowanie studentów. Głos do urny wyborczej wrzucił też nasz reporter. Kogo popierają krakowscy żacy?

19:55

Biura bukmacherskie na Wyspach dają Clinton 83 proc. szans na wygraną. Tymczasem szanse republikańskiego kandydata Donalda Trumpa są szacowane w przedziale od 18- 22 proc.

19:52

Kto ze znanych osobistości popiera najważniejszych kandydatów? Hillary Clinton otrzymała potężne wsparcie od Baracka Obamy, jego żony Michelle,  wiceprezydenta Bidena oraz byłej sekretarz stanu USA Madeleine Albright. Donalda Trumpa wspiera m.in. Rudolf Giuliani, czyli były burmistrz Nowego Jorku, amerykański bokser Mike Tyson, znany aktor Clint Eastwood - donosi nasz korespondent Paweł Żuchowski.

19:49

19:47

Najsłynniejsze skrzyżowanie w Stanach Zjednoczonych to dziś zbieg Clinton Street i President Street na Brooklynie. Fotografia drogowskazu z tymi nazwami robi furorę na Twitterze w ojczyźnie demokracji:

19:36

Głosowanie trwa także w studenckim klubie Żaczek. Stamtąd dziś relacjonujemy wieczór wyborczy:

19:33

Głosująca Ameryka w obiektywie:

19:25

Jak można zobaczyć w internecie na filmikach zamieszczonych przez innych wyborców, Trump został wybuczany, gdy pojawił się we wtorek ok. godz. 11 lokalu wyborczym numer 59 w jednej z publicznych szkół na Manhattanie.

19:20

A co o kandydatach twierdzą Amerykanie mieszkający w Polsce? Gośćmi Popołudniowej rozmowy w RMF FM byli Richard Engel i Phil Goss. Pytaliśmy ich o nastroje panujące za oceanem, jak również o ich ocenę kandydatów. Dyskusja była interesująca, bo rozmówcy Marcina Zaborskiego stoją po dwóch stronach politycznej barykady. Pierwszy jest zdeklarowanym republikaninem, drugi sprzyja demokratce Hillary Clinton. PRZECZYTAJCIE!

19:11

Tymczasem... w zoo w Krasnojarsku tygrysica wybrała dynie z wizerunkiem Hillary, a biały niedźwiedź Feliks - z podobizną Trumpa ;)

Co o wynikach wyborów mówią zaś gwiazdy? Przeczytajcie wywiad z astrologiem.

19:05

Jak donosi nasz korespondent Paweł Żuchowski - według najnowszych sondaży Hillary Clinton jest na prowadzeniu. Ale różnica w poparciu jest na granicy błędu statystycznego.

19:00

Lokale wyborcze w USA zostały otwarte o godzinie 6:00. Pierwsze zaczęło głosować wschodnie wybrzeże USA.

Przed lokalem wyborczym w Arlington był nasz korespondent w USA Paweł Żuchowski. Kolejka przed otwarciem lokalu miała 200 metrów:

18:57

18:55

Do krakowskiego klubie studenckiego Żaczek już schodzą się pierwsi goście. Amerykańską atmosferę tworzą tu flagi i balony w barwach narodowych USA. Na sali już działają ogromne telebimy. To właśnie na nich wyświetlane będą na żywo informacje z amerykańskich mediów.

Na scenie również dwie mównice a za nimi - figury woskowe obojga kandydatów. Zaproszeni goście - jak przystało na wieczór wyborczy - w eleganckich strojach. Wieczorowe garnitury panów i idealnie skrojone suknie pań. Na gości czekają też przypinane do ubrań kampanijne znaczki i kapelusze w kolorze flagi USA - relacjonuje nasz reporter Paweł Pawłowski.

18:50

Amerykański magazyn "Family Circle" od 1992 roku przeprowadza konkurs na najlepszy przepis na ciasteczka, w którym uczestniczą żony kandydatów na prezydenta. W związku z tym, że tym razem po raz pierwszy w historii USA w wyborach startuje kobieta, przepis dostarczony magazynowi od kandydata Demokratów pochodził od rodziny Clintonów. Drugą recepturę dostarczyła żona Donalda Trumpa, Melania.

18:44

Amerykanie głosują. W większości sondaży opublikowanych wczoraj, dzień przed wyborami prezydenckimi w USA, Demokratka Hillary Clinton prowadzi przed kandydatem Republikanów Donaldem Trumpem. Jej przewaga wynosi średnio prawie 3 proc. - podliczył portal RealClearPolitics.

18:37

Wcześniej, też w Nowym Jorku, zagłosowała Hillary Clinton:

18:33

Wszystko idzie bardzo dobrze - rzucił do dziennikarzy Donald Trump - wychodząc z lokalu wyborczego na Manhattanie.

18:30

Już za pół godziny zaczniemy wieczór wyborczy w krakowskim klubie studenckim Zaczek. Tu też będzie głosowanie - studenci podzielą się na dwa obozy. Na razie gra amerykańska muzyka, a na pustą jeszcze salę patrzą ze sceny woskowi Trump i Clinton - jak żywi - Hillary z fryzurą w nieładzie, a Donald z niezwykle owłosionymi palcami.

18:24

Podczas Nocy Wyborczej w Żaczku będziemy zbierać najciekawsze komentarze i analizy ekspertów. W programie jest m.in. studencka debata. Ale nie zabraknie też doskonałej zabawy. Rozrywkę zapewni "American Quiz Night". Publiczność będzie miała okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat prezydentów USA.

A Wy w naszym quizie możecie sprawdzić się już teraz!

18:17

Trwają ostatnie przygotowania i... poprawki do wieczoru wyborczego w Żaczku. Specjalne wydania Faktów poprowadzi nasz dziennikarz Michał Zieliński:

18:15

Tak wygląda nasze wyborcze studio w Żaczku!

18:14

Zapowiadają się wielkie emocje - zapewnia nasz reporter Paweł Pawłowski, który będzie relacjonował wydarzenia w Żaczku:

18:13

Michał Zieliński zaprasza na specjalne wydania Faktów RMF FM:

18:11

Rozpoczynamy naszą relację minuta po minucie z krakowskiego Żaczka! Noc Wyborcza w tym studenckim klubie rozpocznie się o godzinie 19. Na początek przewidziane jest głosowanie gości na kandydatów na prezydenta USA. W imprezie wezmą udział studenci, wykładowcy Amerykanistyki UJ i przedstawiciele amerykańskiego konsulatu w Krakowie.

(mal)