Rosyjskie wojska przejęły kontrolę nad Cieśniną Kerczeńską i tamtejszą przeprawą promową - podają media. Na przeprawie odbywa się koncentracja sprzętu wojskowego. P.o. prokuratora generalnego Ukrainy podał, że operacja zajęcia Krymu przez Rosjan była przygotowywana od czterech lat.

Trwa relacja na żywo! By odświeżyć, wciśnij F5.

14:00 Prorosyjscy demonstranci wdarli się do gmachu administracji obwodowej w Doniecku. 

Rano ponad 2 tysice osób z rosyjskimi flagami protestowało na zewnątrz przeciwko mianowaniu szefem obwodu oligarchy Serhija Taruty. Jak informuje portal ZN.ua, demonstranci odepchnęli żołnierzy wojsk wewnętrznych ochraniających budynek i zaczęli wyłamywać drzwi oraz wybijać okna. Milicja nie interweniowała. Tłum skandował "Rosja" i "Milicja z narodem".

13:58 Dmitrij Miedwiediew wydał rozporządzenie o utworzeniu firmy, która zajmie się budową mostu nad Cieśniną Kerczeńską. Most ma połączyć Półwysep Tamański w Kraju Krasnodarskim na południu Rosji z Półwyspem Krymskim na Ukrainie, a według Miedwiediewa nie tylko Rosja, ale także Ukraina jest zainteresowana budową "niezawodnego i niedrogiego połączenia transportowego między Półwyspem Tamańskim i Krymem".

Porozumienie o budowie takiego połączenia Rosja i Ukraina zawarły zresztą już w grudniu podczas wizyty ówczesnego ukraińskiego prezydenta Wiktora Janukowycza w Moskwie. Do wizyty tej doszło wkrótce po odstąpieniu przez poprzedni rząd Ukrainy od podpisania umowy o stowarzyszeniu z Unią Europejską.

Utworzona przez Miedwiediewa firma jest częścią państwowej korporacji Rosyjskie Drogi Samochodowe (Awtodor). Koszt budowy mostu nad cieśniną szacuje się na 1,2 mld dolarów.

13:51 Premier Dmitrij Miedwiediew ogłosił, że Rosja zbuduje most przez Cieśninę Kerczeńską, który połączy Rosję z Krymem. Wcześniej przeprawę promową zajęły "prorosyjskie siły". Nad lotniskiem w Symferopolu wciąż jeszcze powiewa ukraińska flaga, ale ludzie, z którymi rozmawiał specjalny wysłannik RMF FM Przemysław Marzec są pewni, że nie są już częścią Ukrainy.

Krym czekał do końca, spokojnie i wstrzemięźliwie. Milczeliśmy, kiedy pojawiła się nowa władza, ale jak dokonali zamachu na język rosyjski, nie wytrzymaliśmy, bo to dla nas świętość - usłyszał na Krymie nasz korespondent.

13:44 Bank centralny Rosji sprzedał około 10 mld dolarów, by powstrzymać osłabianie się rubla. Jak szacują moskiewscy dealarzy walutowi, na których powołuje się Reuters, to 2 procent rezerw w walutach obcych i złocie. Sęk w tym, że operacja nic nie dała.

Również na rynku akcji w Rosji od rana trwa gwałtowna wyprzedaż. Inwestorzy sprzedają wszystko - od akcji banków po papiery spółek energetycznych i surowcowych. Analitycy podliczyli, że łączna kapitalizacja spółek notowanych na giełdzie w Moskwie spadła w ciągu kilku godzin o 2 bln rubli, czyli około 55 mld dolarów. To niewiele więcej, niż Rosję kosztowała organizacja zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi (50 mld dolarów).

13:37 Przez niepokoje na Krymie ceny gazu na Zachodzie idą w górę. W Wielkiej Brytanii i Holandii wzrosły dziś o mniej więcej 10 procent, a w Niemczech o 8,1 procent. 

Inwestorzy szczególnie obawiają się o dostawy gazu do Europy przez Ukrainę. Rosja kontroluje dostawy gazu na Ukrainę, skąd trafia on do Europy. Europa jest bardzo uzależniona od rosyjskich dostaw gazu - komentuje Soeren Bo Duvier Nielsen, manager ds. sprzedaży w Nordea Bank AB w Singapurze, cytowany przez Bloomberga.

13:23 Rosyjskie myśliwce dwukrotnie naruszyły minionej nocy ukraińską przestrzeń powietrzną nad Morzem Czarnym - poinformowało ministerstwo obrony w Kijowie. Ukraińskie siły powietrzne poderwały samolot przechwytujący SU-27 i - jak podano - zapobiegły "prowokacyjnym akcjom". Innych szczegółów nie ujawniono.

13:01 Na cokole pomnika Lenina w Krasnojarsku na Syberii ktoś namalował czerwoną farbą hasło "Chwała Ukrainie!" w języku ukraińskim, a na moście w centrum miasta pojawiła się czerwono-czarna flaga z napisem "Syberia z Majdanem".

Policja wszczęła postępowanie w sprawie "sprofanowania" pomnika. W przypadku flagi utrzymuje zaś, że nie udało się ustalić, na którym konkretnie moście wisiała.

12:50 Konsultacje państw-gwarantów bezpieczeństwa Ukrainy w ramach Memorandum Budapeszteńskiego z 1994 roku będą kontynuowane w środę - poinformował szef brytyjskiej dyplomacji William Hague.

12:48 Szefowie państw i rządów UE spotkają się wkrótce, by uzgodnić wspólną odpowiedź na wydarzenia na Ukrainie - poinformował przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.

Wyraziliśmy już bardzo poważne zaniepokojenie sytuacją, która się nie poprawiła. Pracujemy w gronie państw członkowskich UE, by mieć wspólną, mocną odpowiedź na wydarzenia - stwierdził.

12:41 Niemcy kpią z Władimira Putina. Na paradach z okazji Rosenmontag (odpowiednik naszego tłustego czwartku) w różnych niemieckich miastach pojawią się karykatury rosyjskiego prezydenta powiązane tematycznie z konfliktem na Ukrainie:

12:38 Były minister spraw zagranicznych Czech Karel Schwarzenberg w wywiadzie dla austriackiego dziennika "Oesterreich" porównał prezydenta Rosji Władimira Putina do Adolfa Hitlera:

Kiedy Hitler chciał anszlusu Austrii, mówił, że Niemcy w Austrii są uciskani. Kiedy chciał oddzielenia czeskich obszarów przygranicznych, powoływał się na to, że Niemcy byli w Czechosłowacji prześladowani. Tak było również w Polsce. To, co obecnie dzieje się na Krymie, jest powtórką z historii. Putin postępuje według tej samej zasady co Adolf Hitler.

12:33 Szef brytyjskiej dyplomacji William Hague: Popieramy ideę Międzynarodowego Funduszu Walutowego, by udzielić (Ukrainie) pomocy finansowej na konkretnych warunkach. Jesteśmy także gotowi udzielić pomocy w formie konsultacji w sprawach gospodarczych - polityce kredytowej, polityce finansów państwa. Udzielimy wsparcia w ramach międzynarodowej pomocy finansowej.

12:31 Jeszcze dzisiaj w Moskwie zapadnie decyzja w sprawie pomocy finansowej dla Krymu - zapowiedział rosyjski minister finansów Anton Siłuanow. Nie podał żadnych konkretów.

12:29 Na Ukrainie należy zapewnić realizację porozumienia z 21 lutego, w tym w sprawie reformy konstytucji, która następnie byłaby poddana pod ocenę w ogólnokrajowym referendum - oświadczył szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow.

Ci, którzy próbują oceniać sytuację jako agresję, grożą różnymi sankcjami i bojkotami, to ci sami nasi partnerzy, którzy konsekwentnie i stanowczo zachęcali bliskie im siły polityczne do (...) odmawiania dialogu, do ignorowania zastrzeżeń południa i wschodu Ukrainy i w konsekwencji do polaryzacji społeczeństwa ukraińskiego - dodał.

12:26 Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk: Krymu nikt nikomu nie odda. Rosja nie miała, nie ma i nie będzie miała żadnych podstaw do użycia siły przeciwko Ukraińcom i pokojowym mieszkańcom w celu wprowadzenia kontyngentu wojskowego.

12:15 Ukraińcy zapisują się do wojska w ramach powszechnej mibilizacji:

12:12 Histeria z powodu Ukrainy na rynkach rosyjskich ustąpi, ponieważ bank centralny podejmie interwencje w celu wsparcia rubla - oświadczył wiceminister ds. rozwoju gospodarczego Rosji Andriej Klepacz. Przyznał zarazem, że Rosję czeka teraz okres trudniejszych relacji z UE i USA.

12:11 Były dowódca marynarki wojennej Ukrainy Denys Berezowski z grupą rosyjskich żołnierzy dostał się do sztabu floty wojennej Ukrainy w Sewastopolu i próbował przekonać marynarzy do przejścia na stronę władz Krymu. Odmówili - donosi Interfax-Ukraina.

Praktycznie nieuzbrojeni oficerowie zmusili żołnierzy rosyjskich i Berezowskiego do opuszczenia terytorium sztabu - cytuje przedstawiciela sztabu agencja.

12:08 Od 30 listopada ubiegłego roku w starciach przeciwników byłych już władz Ukrainy z milicją zginęło 95 osób - poinformowało ukraińskie ministerstwo zdrowia na swojej stronie internetowej.

Po pomoc medyczną do lekarzy zwróciło się 984 poszkodowanych, spośród których 646 hospitalizowano. Według danych z poranka, w placówkach leczniczych Kijowa nadal znajduje się 245 rannych.

12:06 Niewykluczone, że jeszcze w tym tygodniu odbędzie się szczyt przywódców krajów Unii Europejskiej w sprawie Ukrainy - dowiedziała się brukselska korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginion.

11:59 Rosyjskie wojska przejęły kontrolę nad Cieśniną Kerczeńską i tamtejszą przeprawą promową - podaje "Ukraińska Prawda". To jest kluczowe połączenie między Rosją na Krymem. Cieśnina łączy morza Czarne i Azowskie. Dzięki przejęciu kontroli Rosjanie mogą jeszcze łatwiej przerzucać duże siły na Krym i dalej na północ Ukrainy.

11:55 Na Ukrainie należy zapewnić realizację porozumienia z 21 lutego, w tym w sprawie reformy konstytucji, która następnie byłaby poddana pod ocenę w ogólnokrajowym referendum - oświadczył szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow w Genewie. Wypowiadał się na ten temat podczas dorocznej sesji Rady Praw Człowieka ONZ.

Ci, którzy próbują oceniać sytuację jako agresję, grożą różnymi sankcjami i bojkotami, to ci sami nasi partnerzy, którzy konsekwentnie i stanowczo zachęcali bliskie im siły polityczne do (...) odmawiania dialogu, do ignorowania zastrzeżeń południa i wschodu Ukrainy i w konsekwencji do polaryzacji społeczeństwa ukraińskiego - dodał rosyjski minister.

11:49 Associated Press: "Prorosyjskie wojska" zajęły terminal promowy w Kerczu, czyli po ukraińskiej stronie Cieśniny Kerczeńskiej, oddzielającej Rosję od Krymu.

Jak pisze agencja, rano terminal obsługiwali żołnierze, którzy odmawiali zidentyfikowania się, ale mówili po rosyjsku, a ich pojazdy miały rosyjskie tablice rejestracyjne.

Zajęcie terminalu podsyciło obawy, że Moskwa planuje ściągnięcie w ten rejon większej liczby żołnierzy. Wcześniej ukraińska straż graniczna informowała, że po rosyjskiej stronie Cieśniny Kerczeńskiej, naprzeciwko odległego o mniej więcej 20 km miasta Kercz, odbywa się koncentracja sprzętu wojskowego. Ponadto w dalszym ciągu odbywa się intensywne przemieszczanie okrętów rosyjskiej marynarki wojennej do basenu Morza Czarnego z i do portu w Sewastopolu - podano.

11:01 Operacja zajęcia Krymu przez Rosjan była przygotowywana od czterech lat - takie sensacyjne informacje przedstawił w telewizji Hromadske TV p.o. prokuratora generalnego Ukrainy Oleg Machnickij.

Żadnych dokumentów nie przedstawił, jednak zapewniał - a zaznaczył, że to jego oficjalna wypowiedź - że obecny konflikt nie jest spontaniczny. Z informacji, jakie posiada Machnickij, wynika, że część ukraińskich urzędników i funkcjonariuszy państwowych przez te cztery lata - jak to ujął - sprzedawała interesy narodowe i działała w interesie obcego państwa. Chodzi przede wszystkim o Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy.

W SBU pracowali nie tylko obywatele obcych państw, ale także funkcjonariusze Federalnej Służby Bezpieczeństwa i innych rosyjskich specsłużb - mówił Machnickij.

W tej sprawie  - jak zapowiedział - są już przygotowywane sprawy karne przeciwko konkretnym osobom.

10:58 Do Kijowa dotarła właśnie delegacja Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Ma rozmawiać o warunkach udzielenia pożyczki Ukrainie. Według nowych władz w Kijowie, kraj - by nie zbankrutować - będzie potrzebował 35 miliardów dolarów w ciągu dwóch lat.

10:49 Prawie dwa tygodnie temu przewidywał, że Rosjanie wprowadzą na Ukrainę swoje wojska. Teraz prognozuje:

"Rosja przyłączy do siebie Krym. A jeżeli dojdzie do jakiejś wojny na półwyspie, to niewykluczone, że wojska rosyjskie pójdą dalej. Ale świat nie będzie brał w tym udziału, nikt nie chce wojny światowej".

Przeczytajcie ekskluzywną rozmowę korespondenta RMF FM Pawła Żuchowskiego z prof. Richardem Pipesem, sowietologem i byłym doradcą prezydenta Ronalda Reagana.

10:20 Krzysztof Berenda, wysłannik RMF FM do Kijowa: Mieszkańcy Kijowa są coraz bardziej wystraszeni, wciąż słyszą o kolejnych ruchach rosyjskiej armii. Liczą jednak na pomoc Zachodu.

Co ciekawe, na centralnym placu Kijowa - Majdanie Niepodległości - jest coraz mniej ludzi. Nie ma masowych demonstracji w obronie ojczyzny, nie ma mobilizacji - najwyraźniej ludzie nie chcą prowokować Rosjan. Zamiast tego Ukraińcy mówią mi, że wolą modlić się za kraj i zająć własnymi sprawami, zabezpieczeniem gotówki i zapasów na wypadek rozszerzenia rosyjskiej inwazji. [ZOBACZCIE TRANSMISJE INTERNETOWE NA ŻYWO Z MAJDANU]

10:16 Po rozmowie telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że nie jest pewna, czy ma on nadal kontakt z rzeczywistością - donosi dziennik "New York Times". Jest w innym świecie - miała ocenić Merkel, rozmawiając z prezydentem USA Barackiem Obamą.

09:44 Szef brytyjskiej dyplomacji William Hague: Kryzys na Ukrainie jest największym kryzysem w Europie w XXI wieku. Rosja ma prawo do utrzymywania wojsk (lądowych) i sił morskich w swych bazach na ukraińskim Krymie, ale musi wycofać je z powrotem do tych baz.

09:41 Andrzej Szczęśniak, analityk rynku paliwowego: Scenariusz, że Rosja zablokuje dostawy gazu, jest bardzo mało realny. Dzisiaj Rosja jest w trudnej sytuacji i dodawanie sobie jeszcze jednego punktu minusowego nie jest najlepszym pomysłem.

Bardziej prawdopodobnym scenariuszem są zachodnie sankcje wobec Rosji w sensie odbioru gazu czy ropy. Moim zdaniem, bardziej prawdopodobne w przypadku ropy, bo gaz to towar, którego nie da się łatwo zastąpić, natomiast ropę - owszem. Ropa jest towarem globalnym i brak dostaw z Rosji - chociaż warto pamiętać, że jest to drugi eksporter światowy - mógłby zostać uzupełniony czy to przez zwiększone dostawy z Arabii Saudyjskiej, czy z Iraku, czy np. ze Stanów Zjednoczonych, które coraz więcej produkują.

09:23 Brytyjski minister spraw zagranicznych William Hague oświadczył, że Rosja przejęła operacyjną kontrolę nad ukraińskim Krymem. Podkreślił, że rosyjska interwencja na Ukrainie stworzyła bardzo napiętą i niebezpieczną sytuację i wyraził wielkie zaniepokojenie możliwością dalszych ruchów Rosji na wschodnią Ukrainę.

09:20 Katarzyna Szymańska, korespondentka RMF FM w Brukseli: W co wierzy Unia Europejska? Czy wprowadzi sankcje wobec Rosji? O godz. 13 w Brukseli zaczyna się nadzwyczajne spotkanie w sprawie sytuacji na Ukrainie. Jak się dowiedziałam, rozważa się wprowadzenie sankcji, ale tylko dyplomatycznych. Jeden z moich rozmówców powiedział mi, że chodzi o wycofanie ambasadorów krajów Unii z Moskwy albo wycofanie tylko unijnego ambasadora. Sankcje ekonomiczne wobec Rosji raczej nie wchodzą w grę, bo takie kraje jak Niemcy czy Francja obawiają się, że same straciłyby wtedy zbyt dużo. Oczywiście Unia potępi działania Rosji, udzieli Ukrainie poparcia politycznego i zapowie pomoc finansową.

09:14 Bogdan Frymorgen, korespondent RMF FM: Szef brytyjskiej dyplomacji William Hague jest na Majdanie. Odwiedził barykady, ale nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy. W planach ma rozmowy z przedstawicielami władz w Kijowie.

Wcześniej Wielka Brytania zapowiedziała wycofanie się z rozmów przygotowawczych do szczytu G8 w Soczi z udziałem delegacji rosyjskiej. Londyn chce też rozpoczęcia konsultacji w duchu porozumienia z 1994 roku, które zagwarantowało Ukrainie suwerenność w zamian za pozbycie się broni atomowej. Wielka Brytania była jednym z sygnatariuszy tego memorandum.

09:11 Działania Rosji na Krymie to podstępna interwencja zbrojna - mówił przed rozpoczęciem posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. Ani Polska, ani świat nie może tego tolerować. Wiemy, że drapieżnicy nabierają apetytu w miarę jedzenia i zadaniem wolnego świata jest, aby tej logice się przeciwstawić - dodał.

09:09 Polska armia nie jest w stanie podwyższonej gotowości, nie ma wzmożonej aktywności wojskowych komend uzupełnień. Nie ma takiej potrzeby - zapewnia w RMF FM minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. [PRZECZYTAJ ROZMOWĘ z SZEFEM MON]

09:01 W dalszym ciągu odbywa się intensywne przemieszczanie okrętów rosyjskiej marynarki wojennej do basenu Morza Czarnego z i do portu w Sewastopolu - podaje ukraińska straż graniczna. Według niej, chodzi o okręty rosyjskich flot: Czarnomorskiej, Bałtyckiej i Północnej, które bezpośrednio łamią zapisy dwustronnego porozumienia o stacjonowaniu Floty Czarnomorskiej na Krymie.

08:58 Ukraińska straż graniczna alarmuje: po rosyjskiej stronie Cieśniny Kerczeńskiej, w pobliżu Krymu, pojawiły się transportery opancerzone. Widać aktywność rosyjskich okrętów na Morzu Czarnym w rejonie Sewastopola. Rosjanie blokują też połączenia telefoniczne w niektórych rejonach Krymu.

08:37 W Kijowie jest szef brytyjskiej dyplomacji William Hague - donosi korespondent RMF FM Bogdan Frymorgen.

08:15 Będzie wojna - mówią RMF FM Ukraińcy z miejscowości położonej przy granicy z Polską. W zachodnich regionach Ukrainy na razie nie ma mobilizacji, ale wszyscy liczą się z tym, że może być taka potrzeba. Żeby nam dali karabiny maszynowe czy co - i pójdziemy wojować - usłyszał od mieszkańców nasz wysłannik Krzysztof Kot.

08:01 W Bałakławie koło Sewastopola rosyjskie wojsko przetrzymuje 50 ukraińskich żołnierzy jako zakładników - donosi ukraińska telewizja Hromadske TV.

07:26 Zastępca sekretarza generalnego ONZ Jan Eliasson uda się na Ukrainę w celu zapoznania się z sytuacją i poinformowania sekretarza generalnego Ban Ki Muna o możliwościach jej unormowania - poinformował rzecznik ONZ.

07:15 Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent USA Barack Obama zgodzili się w rozmowie telefonicznej, że rosyjska interwencja na Krymie stanowi naruszenie prawa międzynarodowego.

Jak poinformował zastępca rzecznika rządu w Berlinie Georg Streiter, Merkel i Obama uznali, że "w obliczu bezprawia" szczególnego znaczenia nabiera zgodna postawa wspólnoty międzynarodowej.

07:13 W rozmowie z niemiecką kanclerz Angelą Merkel, która wyraziła zaniepokojenie wydarzeniami na Krymie i ogólnie na Ukrainie, prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że kroki podjęte przez Rosję były "całkowicie adekwatne" w obliczu "nadzwyczajnej sytuacji". Według Putina, na Ukrainie zagrożone było życie i interesy rosyjskich obywateli i osób rosyjskojęzycznych.

07:11 Prezydent Rosji Władimir Putin rozmawiał telefonicznie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Zaakceptował jej propozycję powołania międzynarodowej grupy kontaktowej pod kierownictwem Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w celu podjęcia rosyjsko-ukraińskiego dialogu politycznego.

Putin zgodził się też na misję OBWE, która zgodnie z niemiecką propozycją miałaby w ramach misji rozpoznawczej zbadać sytuację na Krymie.
[PRZECZYTAJ PEŁNĄ RELACJĘ]

07:07 Bronisław Komorowski rozmawiał z prezydentem USA Barackiem Obamą o sytuacji na Ukrainie.

Obaj rozmówcy potępili eskalację rosyjskich działań na Krymie - poinformował po rozmowie prezydencki minister Jaromir Sokołowski. Jak zaznaczył, polski prezydent "podkreślił konieczność sformułowania twardej, adekwatnej i skoordynowanej odpowiedzi Zachodu na rosyjską agresję i naruszenie przez Rosję prawa międzynarodowego".

07:05 Ministrowie finansów grupy G7 zadeklarowali w Waszyngtonie gotowość udzielenia "silnego wsparcia finansowego dla Ukrainy", jeśli Kijów zgodzi się na reformy wymagane przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

07:00 Sekretarz stanu USA John Kerry uda się we wtorek do Kijowa, aby zademonstrować poparcie polityczne i ekonomiczne Stanów Zjednoczonych dla Ukrainy - poinformowała minionej nocy rzeczniczka Departamentu Stanu. Kerry ma przeprowadzić rozmowy z członkami rządu ukraińskiego.

Z kolei sekretarz skarbu USA Jack Lew poinformował, że Stany Zjednoczone mogą wraz z partnerami udzielić Ukrainie takiej pomocy finansowej, jakiej będzie potrzebowała, by wyprowadzić gospodarkę z kryzysu. "Stany Zjednoczone są przygotowane aby współpracować na zasadzie dwustronnej i wielostronnej ze swoimi partnerami aby dostarczyć Ukrainie tyle pomocy ile będzie potrzebowała" - powiedział Lew. Dodał, że po rosyjskiej interwencji na Krymie Waszyngton obserwuje sytuację na Ukrainie "z wielkim zaniepokojeniem" i może pomóc albo za pośrednictwem programów dwustronnych, albo większych międzynarodowych instytucji.

06:49 Jaki scenariusz wydarzeń wokół Ukrainy jest - Waszym zdaniem - najbardziej prawdopodobny? Głosujcie, komentujcie!

06:30 Uzbrojona grupa ludzi zajęła oddział ochrony morskiej w Kerczu na Krymie.

Przyjechali trzema autobusami, na jednym z nich były rosyjskie tablice rejestracyjne. Na miejscu czekali dziennikarze, których starali się odsuwać trzej mężczyźni z bronią, ubrani po cywilnemu. Po rozmowach z dowództwem napastnicy wjechali do bazy. Ukraińcy zapewniają, że uzbrojenie i amunicja są pod ich kontrolą.

Wcześniej media podawały o zajęciu przez Rosjan wszystkich budynków wojskowej części lotniska Belbek w Sewastopolu. Napastnicy mieli używać granatów hukowych.

Pojawiła się też informacja o ultimatum oddziału Floty Czarnomorskiej dla jednaj z jednostek w Sewastopolu: "Oddajcie broń, albo rozpoczniemy szturm".

Wydarzenia związane z konfliktem na Ukrainie śledzimy na RMF 24 na bieżąco:

Niedziela minuta po minucie: Zobacz trzecią część relacji.
Niedziela minuta po minucie: Zobacz drugą część relacji.
Niedziela minuta po minucie: Zobacz pierwszą część relacji.