Poniedziałkowy mecz między Cracovią a Widzewem Łódź został w 60. minucie przerwany przez sędziego. Na dach stadionu wdrapali się pseudokibice, którzy rozwiesili transparent i zapalili race oraz fajerwerki. Ogniem zajął się fragment dachu, musiała interweniować straż pożarna.

Cracovia, choć jako pierwsza strzeliła bramkę, przegrała 1:3 na własnym stadionie w meczu z Widzewem Łódź. Cieniem na spotkaniu, które kończyło trzecią kolejkę Ekstraklasy, kładzie się sytuacja z 60 minuty.

Na trybunach stadionu przy ul. Kałuży w Krakowie atmosfera była napięta od początku spotkania. W sektorze gości zasiadło około 1 tys. osób - oprócz kibiców Widzewa, także fani Wisły Kraków i Ruchu Chorzów (fani tych trzech klubów mają ze sobą tzw. "zgodę"). Z obu stron padały wyzwiska, były odpalane race.

Około 60 minuty sędzia Jarosław Przybył przerwał spotkanie. Na dachu stadionu Cracovii pojawiło się bowiem kilka zamaskowanych osób, które rozwinęły wielki transparent z napisem "Widzew". Transparent umieścili w miejscu, gdzie na dachu widnieje napis "Cracovia Pany" - dało się go więc czytać jako "Widzew Pany".

Widzew odpala piro, a w midzyczasie ich kibice wdrapuj si na dach i rozwieszaj transparent "WIDZEW" obok napisu Pany. Kilka sekund pniej ok. 50 kibicw Cracovii wybiega dachem w stron sektora goci i zabiera im transparent.#Ekstraklasa #CRAWID #Cracovia #Widzew pic.twitter.com/VjowGiG8nx

wyjazdowyAugust 5, 2024

Pseudokibice odpalili też race i odpalili fajerwerki. To spowodowało pożar fragmentu dachu, do akcji musieli wkroczyć strażacy.

Fani Cracovii tymczasem postanowili odpowiedzieć na zaczepkę gości. Udało im się zerwać transparent z dachu, zabrać na swoją trybunę i tam podpalić.

Pice de thtre en trois actes Cracovie ce soir1. Les ultras du Widzew montent sur le toit du stade du Cracovia pour tendre leur bannire sur le slogan des locaux2. Les ultras du Cracovia montent sur le toit prendre la bannire3. Ils la balance en contre bas pour en... pic.twitter.com/ex32uGFz8P

OhMyEkstraklasaAugust 5, 2024

Sędzia wznowił mecz po 9. minutach.

Przerwano mecz Widzew - Cracovia bo kibice ganiaj si po dachu stadionu @donald_PL_ pic.twitter.com/y20yQP5Xz0

Janusz_Ch_August 5, 2024

Straty, jakie spowodował pożar, na razie nie są znane. Trzeba liczyć się z tym, że obydwa kluby zostaną ukarane finansowo za ten incydent.

Cracovia - Widzew Łódź 1:3 (1:1)

Bramki: 1:0 Benjamin Kallman (4), 1:1 Jakub Łukowski (21), 1:2 Fran Alvarez (84), 1:3 Imad Rondic (90+12).