Szkocja bezbramkowo zremisowała z Portugalią w rozegranym w Glasgow meczu rywali Polaków w grupie 1 dywizji A piłkarskiej Ligi Narodów.

Szkocja w Lidze Narodów przegrała trzy mecze z rzędu i liczyła na przełamanie na Hampden Park w Glasgow. Zadania nie było łatwe, gdyż mierzyła się z naszpikowaną gwiazdami Portugalią, która w sobotę wygrała 3:1 z Polską na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W pierwszej połowie Portugalczycy mieli przygniatającą przewagę w posiadaniu piłki (73 procent). Jednak w piątej minucie Szkoci mogli wyjść na prowadzenie po strzale głową Scotta McTominay'a, ale bramkarz Diogo Costa dobrze interweniował.

Najlepszą sytuacją Portugalczyków było natomiast uderzenie Nuno Mendesa z rzutu wolnego w górny róg bramki, które zostało obronione przez Craiga Gordona.

W 83. minucie piłka przeleciała obok słupka po strzale głową Cristiano Ronaldo. Później celnie uderzył Bruno Fernandes, lecz został powstrzymany przez szkockiego bramkarza. W doliczonym czasie piłkę w polu karnym przyjął Rafael Leao, ale jego strzał zablokowali obrońcy.

Szkoci przerwali serię czterech porażek z rzędu, która trwała od Euro 2024. W tym roku odnieśli jednak tylko jedno zwycięstwo - 2:0 w meczu towarzyskim z Gibraltarem.

Szkocja - Portugalia 0:0

Sędzia: Lawrence Visser (Belgia)