Drużyna Baltimore Ravens zdobyła Super Bowl pokonując w Nowym Orleanie w 47. finale ligi futbolu amerykańskiego NFL zespół San Francisco 49ers 34:31. Pod wieloma względami był to wyjątkowy mecz. Trenerami 49ers i Ravens są bracia, odpowiednio 49-letni James Harbaugh i o rok starszy John.
W NFL 32 drużyny podzielone na dwie konferencje (w każdej są po cztery czterodrużynowe dywizje) walkę o główne trofeum - Vince Lombardi Trophy - rozpoczynają na początku września.
Nieodłącznym elementem finałowego widowiska jest występ muzycznej gwiazdy w przerwie spotkania. Tym razem publiczności zaprezentowała się Beyonce. Piosenkarka zachwyciła publiczność.
Telewizyjną transmisję obejrzało, jak się wstępnie ocenia, grubo ponad 100 milionów Amerykanów. W przerwach wyemitowano najnowsze reklamy. Koncerny za 30-sekundowe spoty płaciły średnio 4 miliony dolarów.
Nie obyło się bez kłopotów. W czasie trzeciej kwarty doszło do 35-minutowej awarii prądu i w dużej części stadionu zgasły światła. Odpowiedzialna za transmisję meczu telewizja CBS podała, że nadawała przez cały czas korzystając z akumulatorów.
Bogatą historię ma stadion, na którym odbyło się spotkanie. W pełni zadaszony Mercedes-Benz Superdome oddano do użytku w 1975 roku. Gospodarzem Super Bowl był po raz siódmy; ostatnio w 2002 roku.
Osiem lat temu podczas huraganu Katrina pełnił funkcję schronu. Po przejściu kataklizmu wymagał remontu, który pochłonął prawie 200 milionów dolarów. Na jego trybunach może zasiąść ok. 75 tysięcy widzów.
Na co dzień swoje mecze rozgrywa na nim drużyna New Orleans Saints.