Ukrainka Jarosława Mahuczich wynikiem 2,10 pobiła rekord świata w skoku wzwyż podczas mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu. Dotychczasową rekordzistką od 1987 roku była Bułgarka Stefka Kostadinowa - 2,09.

Jarosława Mahuczich za drugim razem zaliczyła wysokość 2,01, 2,03 i 2,07, natomiast z 2,10 uporała się za pierwszym podejściem.

Drugie miejsce w stolicy Francji zajęła Australijka Nicola Olyslagers (2,01), a trzecia była 17-letnia Angelina Topic, która poprawiła rekord Serbii na 1,98.

Rekordowa prba Mahuczich wygldaa tak (Ukrainka nie skakaa ju wyej, 2.10 jej dzi wystarczyo ;) ):pic.twitter.com/CDvx0kKdUX https://t.co/uJS0C1Lfyu

NedopsJuly 7, 2024

Natalia Kaczmarek i Ewa Swoboda na podium

Podczas mityngu Natalia Kaczmarek czasem 49,82 zajęła drugie miejsce w biegu na 400 m. Wygrała mistrzyni świata Marileidy Paulino z Dominikany - 49,20.

Ewa Swoboda przebiegła 100 m w 11,16 i była trzecia. Szybsze od Swobody była Patrizia van der Weken z Luksemburga - 11,06 i Gina Miriam Bass Bittaye z Gambii - 11,09.

Kaczmarek na 400 m o tysięczne części sekundy wyprzedziła Salwę Eid Naser z Bahrajnu. Dla rekordzistki Polski był to pierwszy start po mistrzostwach kraju w Bydgoszczy, gdzie obroniła tytuł. Mistrzyni Europy jest kandydatką do medalu igrzysk olimpijskich w Paryżu.