Już od 1 czerwca wrocławianki mogą korzystać bezpłatnie z Mobilnego KTG. Dzięki temu przyszłe mamy mają możliwość wykonywania badań medycznych samodzielnie w domu, przy zachowaniu jakości klinicznej.

REKLAMA

Wrocław - w ramach miejskiego programu - udostępni mieszkankom bezprzewodowe urządzenia telemedyczne KTG Carebits.

To kolejna inicjatywa z zakresu polityki prorodzinnej miasta, którą tworzymy z biurem Smart City. Wykonaliśmy ważny krok w zakresie kompleksowej opieki i ochrony kobiet w ciąży. Wierzę, że urządzenia staną się kluczowym elementem domowej diagnostyki stanu zdrowia matek i ich dzieci - mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Badanie KTG pozwala w porę wykryć m.in. stany niedotlenienia dziecka czy występowanie wad serca.

Co zrobić, by skorzystać z usługi mobilnego KTG?

Jeśli przyszła mama chce skorzystać z usługi - oprócz bezprzewodowego urządzenia telemedycznego KTG Carebits - musi zainstalować na telefonie bezpłatną aplikację medyczną Carebits. Służy ona do zdalnego wykonywania badań kardiotokograficznych (KTG) oraz przesyłania ich zapisów do Centrum Monitoringu Położniczego. Centrum działa w trybie całodobowym, a w przypadku nieprawidłowości w zapisie - bezzwłocznie kontaktuje się z przyszłą mamą.

Uczestniczka może wykonać nieograniczoną liczbę badań w ciągu doby. Każdorazowe badanie musi trwać co najmniej pół godziny. Po każdym z nich wynik zostaje wysyłany na adres mailowy uczestniczki programu, a opis udostępniany jest w aplikacji i przekazywany również mailowo oraz SMS-em.

Do kogo dokładnie jest skierowany program?

Z programu mogą korzystać mieszkanki Wrocławia, które spodziewają się dziecka - od 36. tygodnia ciąży pojedynczej.

Zgłoszenia do udziału są przyjmowane pod numerem telefonu +48 22 308 03 00, w godzinach 8-16 i weryfikowane na bieżąco przez personel ginekologiczno-położniczy. Po pozytywnej weryfikacji zgłoszenia uczestniczka programu otrzymuje kod, umożliwiający jej bezpłatne zamówienie dostawy urządzenia kurierem i bezpłatne korzystanie z usługi medycznej.