Na ulice Warszawy wyjechał autobus dla najbardziej potrzebujących. Mobilny Punkt Poradnictwa ma pomagać bezdomnym w przetrwaniu mrozów.
Można się w nim ogrzać, naładować telefon lub napić się kawy czy herbaty. Po ulicach Warszawy kursuje specjalny autobus społeczny, czyli Mobilny Punkt Poradnictwa.
Osoby bezdomne mogą w nim także skonsultować się z prawnikiem, pracownikiem socjalnym, a także dojechać do punktów pomocy.
Autobus kursuje 2 razy dziennie rano i po południu z Dworca Zachodniego do Dworca Wschodniego.
Trasa tego autobusu przebiega pomiędzy punktami pomocowymi w Warszawie - Ośrodkami Pomocy Społecznej, noclegowniami, schroniskami, jadłodajnią, łaźnią - tak, żeby osoby, które nie mają swojego stałego miejsca zamieszkania, mogły skorzystać z tej oferty - powiedziała RMF FM Aldona Machnowska-Góra, zastępca prezydenta Warszawy.
Autobus będzie kursował po ulicach stolicy do końca kwietnia.
Stołeczna straż miejska apeluje, żeby zwłaszcza w mroźną pogodę zwracać szczególną uwagę na osoby bezdomne i w razie potrzeby natychmiast wezwać pomoc.
Obecnie w stolicy żyje około 1800 osób bez dachu nad głową.