PKW zarejestrowała sześcioro kandydatów, którzy będą się ubiegać o urząd Prezydenta m. st. Warszawy. O reelekcję zawalczy obecny prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, który jest na tym stanowisku od 2018 roku. W poprzednich wyborach otrzymał 56,67 procent głosów warszawiaków, a jego kontrkandydat z PiS Patryk Jaki - tylko 28,53 procent.
W Warszawie o głosy wyborców zawalczy sześcioro kandydatów:
Zarejestrowani kandydaci to :
- Magdalena Agnieszka Biejat, KKW Lewica, senatorka z Warszawy, wicemarszałkini Senatu RP
- Tobiasz Adam Bocheński, KW Prawo i Sprawiedliwość, były wojewoda mazowiecki, wcześniej łódzki. Doktor nauk prawnych
- Janusz Ryszard Korwin-Mikke, KW Bezpartyjni, były lider Konfederacji
- Romuald Tadeusz Starosielec, KW Ruch Naprawy Polski, lider RNP, prawicowej partii politycznej, zarejestrowanej 21 kwietnia 2023. Do 26 czerwca 2023 nosiła nazwę Akcja Wyborcza Polaków.
- Rafał Kazimierz Trzaskowski, KW Koalicja Obywatelska, prezydent m. st. Warszawy, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej
- Przemysław Janusz Wipler, KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy, poseł na Sejm RP
Najważniejsze tematy, jakie pojawiają się w trwającej w Warszawie kampanii samorządowej, to budowa trzeciej linii metra, strefa czystego transportu, strefa płatnego parkowania czy strefa Tempo 30.
Pojawia się też problem niewystarczającej ilości mieszkań socjalnych i uciążliwych remontów.
W Radzie Miasta st. Warszawa jest do obsadzenia 60 mandatów. Będzie o nie walczyć 534 kandydatów (stan na godz. 10.00) w 10 okręgach. O miejsce w radach dzielnic będzie się ubiegać prawie 2.700 osób.