Niezwykły wyczyn policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Mł. asp. Łukasz Wróbel przebiegł we wschodniej Anglii 590 kilometrów w ponad 63 godziny, pokonał ponad 270 zawodników z całej Europy i stanął na najwyższym stopniu podium.

Mł. asp. Łukasz Wróbel jest zastępcą oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Jego pasją jest bieganie. W marcu zajął I miejsce na Mistrzostwach Polski Backyard Ultra Warmia i postanowił wystartować w  biegu organizowanym w Suffolk we wschodniej Anglii: Backyard Ulltra.

Zawody te mają rangę Mistrzostw Europy. Na starcie stanęło tym razem ponad 270 osób.

Biegacze na pokonanie pętli o długości 6,706 km (4,167 mili) mają 60 minut. Po kolejnej pełnej godzinie - w trakcie której odpoczywają i jedzą - muszą być gotowi, by znów stanąć na starcie. Nieukończenie pętli w wyznaczonym limicie czasu, skutkuje odpadnięciem z zawodów.

Łukasz Wróbel do zwodów przygotowywał się od kwietnia. Trenował głównie długie wybiegania oraz siłę biegową. Od początku liczył na mocną stawkę w biegu, co dałoby mu szansę wykonania dobrego wyniku na poziomie światowym - relacjonuje Monika Żymełka, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej w Lesznie.

W Backyard Ultra sukcesywnie odpadali kolejni zawodnicy. W pewnym momencie w biegu pozostało już tylko 6 biegaczy. Ostatnim zawodnikiem, który z Łukaszem podjął walkę był Mat z Wielkiej Brytanii, ale i on miał problemy i ostatecznie zasnął na trasie.

Po przebiegnięciu 590 km w czasie 63:41:15 Łukasz Wróbel był pierwszy na mecie.

Obecnie jego wynik jest 11. rezultatem na świecie, a zwycięstwo pozwoliło Łukaszowi na kwalifikacje do Indywidualnych Mistrzostw Świata, które odbędą się w październiku 2025 roku w USA.

"Łukaszu jesteś THE BEST! Gratulujemy!!!" - napisali koledzy funkcjonariusza z Leszna.