W sobotę 9 marca odbędzie się już VII edycja Dyktanda Krakowskiego. W Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego miłośnicy poprawnej polszczyzny sprawdzą swoją wiedzę, powalczą o atrakcyjne nagrody i spotkają się z gwiazdami. Na miejscu będzie też liczna ekipa RMF FM.

REKLAMA

Jak będzie wyglądać ortograficzna rywalizacja?

VII Dyktando Krakowskie zostanie przeprowadzone w dwóch kategoriach: otwartej (dla osób powyżej 15. roku życia) oraz junior (dla dzieci i młodzieży do 15. roku życia). Tekst dyktanda dla młodszej grupy wiekowej odczyta dziennikarka RMF FM Ewa Kwaśny.

Dyktando w kategorii juniorów rozpocznie się o godz. 9:30. Starsi miłośnicy polskiej ortografii zaczną rywalizację pół godziny później. Prace obu grup zostaną zebrane o godz. 10:40.

Zwycięzców VII Dyktanda Krakowskiego, do których trafią atrakcyjne nagrody, poznamy o godz. 15.

Tekst dyktanda dla mistrzów ortografii z obu kategorii stworzyła tradycyjnie dr hab. Mirosława Mycawka z Katedry Współczesnego Języka Polskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

VII Dyktando Krakowskie będziemy transmitować online na naszej stronie. Obszerne relacje dziennikarzy RMF FM znajdziecie też na naszych radiowych profilach w mediach społecznościowych.

Szansa na spotkanie z gwiazdami

Tradycją Dyktanda Krakowskiego jest to, że biorą w nim udział również gwiazdy znane z anteny RMF FM. W poprzednich latach byli to m.in. Marek Piekarczyk, Michał Szczygieł, Ania Wyszkoni i Roksana Węgiel.

/ Jacek Skóra / RMF FM
/ Jacek Skóra / RMF FM
/ Jacek Skóra / RMF FM
/ Jacek Skóra / RMF FM
/ Jacek Skóra / RMF FM
/ Jacek Skóra / RMF FM
/ Jacek Skóra / RMF FM
/ Jacek Skóra / RMF FM
/ Jacek Skóra / RMF FM
/ Jacek Skóra / RMF FM

W tym roku w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego pojawią się Kuba Szmajkowski i Wiktor Waligóra.

Fani młodych artystów będą mieli okazję na zdobycie ich autografów i wspólne zdjęcia.

Dodatkowe atrakcje przygotowane dla miłośników ortografii

Na uczestników VII Dyktanda Krakowskiego czekają też inne atrakcje. To m.in. zwiedzanie Biblioteki Jagiellońskiej i Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz prelekcje dr hab. Patrycji Pałki (“Reklama handlowa w dawnym Krakowie") i Karoliny Skowrońskiej (“Praindoeuro-co? Czyli o pochodzeniu języka polskiego").