Wojsko dołącza do kontrolowania tego, czy firmy przestrzegają ograniczeń koronawirusowych - ustalili dziennikarze RMF FM. Żołnierze razem z policjantami i inspektorami sanepidu pojawiają się w kolejnych firmach i pomagają we wręczaniu mandatów.

REKLAMA

Zaczyna brakować ludzi do sprawdzania, czy wprowadzone przez rząd obostrzenia są przestrzegane. Tylko w środę policjanci skontrolowali 595 obiektów świadczących usługi hotelarskie, 1294 restauracje i 2394 siłownie i kluby fitness.

I tak na przykład w Małopolsce policja ujawniła m.in. 11 nielegalnie otwartych siłowni, które działały w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Olkuszu i Nowym Targu.

Policjantom pomagają teraz w kontrolach żołnierze. Doświadczyli już tego właściciele siłowni i restauracji. Jak zauważa dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda, coraz częściej zdarza się, że inspektor sanepidu albo policjant przychodzi na kontrolę w asyście wojska.

Z naszych ustaleń wynika, że teraz ruszyły zmasowane kontrole zwłaszcza w siłowniach. To dlatego, że rząd w zeszłym tygodniu uszczelnił przepisy i sprawił, że z siłowni mogą korzystać wyłącznie olimpijczycy. Członkowie na przykład polskiego związku przeciągania liny albo grania w butelkę już z siłowni są wykluczeni.

Twoja przeglądarka nie obsługuje standardu HTML5 dla video

Prof. Horban: Nie wiem, co się wszyscy do tych biednych siłowni przyczepili

Obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił wczoraj, że obowiązujące dziś obostrzenia zostają przedłużone do 18 kwietnia.

  • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane powyżej 2 tys. m kwadratowych zostają zamknięte. Hurtownie pozostają otwarte,
  • W sklepach, które pozostają otwarte: 1 osoba na 15 m2 w sklepach do 100 m2; 1 osoba na 20 m2 w sklepach powyżej 100 m2,
  • Salony fryzjerskie i kosmetyczne zamknięte,
  • Żłobki i przedszkola zostają zamknięte - wyjątkiem są dzieci medyków i służb porządkowych,
  • Do 9 kwietnia w kościołach maksymalnie 1 osoba na 20 m kwadratowych przy zachowaniu odległości min. 1,5 metra,
  • Działalność obiektów sportowych ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego: zamknięte np. korty tenisowe i ścianki wspinaczkowe,
  • Rekomendacja pracy zdalnej. Dotyczy także całej administracji publicznej
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.