"Zielone kłamstwa" to temat przewodni drugiego dnia BNP Paribas Green Film Festival. Uczestników wydarzenia czeka pięć projekcji, a także panele dyskusyjne i rozmowy z twórcami.
Podróż w niezbadane terytorium zapaści klimatycznej, europejskie miasta, z których możemy być dumni, giganci naftowi i podziemie recyklingowe - m.in. o tych tematach będzie dziś głośno na BNP Paribas Green Film Festivalu.
Będziecie mogli obejrzeć pięć produkcji:
- "Mamy moc", reż. David Garrett Byars;
- "Operacja Plastyczna: ukryta prawda o Coca-Coli", reż. Sandrine Rigaud;
- "Kłamcy Klimatyczni", reż. Mads Ellesøe;
- "Ciemna strona zielonej energii", reż. J.L.Pérez, G.Pitron;
- "Mafia śmieciowa", reż. Maciej Kuciel.
TU ZOBACZYSZ FILMY KONKURSOWE
PROGRAM BNP PARIBAS GREEN FILM FESTIVAL
Po raz kolejny Kraków staje się filmową stolicą ekologicznego kina! Spieszcie do stolicy Małopolskim czym prędzej, bo w ramach BNP Paribas Green Film Festival czeka na was wiele atrakcji.
Centralnym miejscem festiwalu, jak co roku, jest Miasteczko Festiwalowe na Bulwarach Wiślanych u podnóża Wawelu, ale widzowie będą mieli okazję zobaczyć filmy festiwalowe także w sześciu innych klimatycznych kinach plenerowych na terenie całego Krakowa, m.in. na plaży, w parkach, a także na Rynku Głównym.
Twoja przeglądarka nie obsługuje standardu HTML5 dla video
Wśród 76 zakwalifikowanych tytułów z całego świata zobaczycie m.in. dokument "Watson" o kapitanie Paulu Watsonie — założycielu organizacji Sea Shepherd. "Siostry rzeki" w reżyserii Cecylii Malik to podróż Wisłą, od jej źródeł, aż po ujście. Na festiwalu pojawi się też "Nadzieja umiera ostatnia" — film Jonathana L. Ramseya, twórcy obrazu "Można panikować", o grupie młodych polskich aktywistów.
BNP Paribas Green Film Festival potrwa do 22 sierpnia.
Filmy festiwalowe będzie można również oglądać także online w serwisie VOD GREEN FESTIVAL: www.vod.greenfestival.pl.