Samotni seniorzy – to oni społeczną izolację związaną z pandemią COVID-19 odczuwają najbardziej. Osoby starsze, często wykluczone cyfrowo, nie przeniosą swojego życia do Messengera czy na Instagram, dlatego Szlachetna Paczka uruchomiła dla nich telefon wsparcia DOBRE SŁOWA. Seniorzy od kilku tygodni mogą korzystać ze wsparcia psychologów i terapeutów, którzy dodatkowo łączą ich z lokalnymi wolontariuszami Paczki. To od nas zależy, czy ta inicjatywa będzie trwać dalej! Wejdź na https://zrzutka.pl/z/telefon-dla-seniorow-m, by pomóc.

REKLAMA

Pani Beata o "Dobrych Słowach" usłyszała w radiu. Odkąd zepsuł jej się telewizor, to dla niej jedyne źródło - nie tylko informacji o świecie, ale i ludzkiego głosu. Mieszka sama, porusza się o kulach. Pokonanie czterech pięter schodami i przed pandemią było wyzwaniem. Teraz boi się wyjść nawet za drzwi. Jednak w końcu będzie musiała. Gdy wolontariuszka Paczki usłyszała, że kobieta uwielbia czytać, ale swoją biblioteczkę zna już na pamięć, postanowiła skrzyknąć wolontariuszy z okolicy i stworzyć nową. Książki zostawimy pod drzwiami, proszę się nie martwić!

60 000 zł. - tyle potrzeba, by seniorzy mogli korzystać z pomocy specjalistów i wolontariuszy Paczki do końca 2020 roku. Bo problem samotności nie skończy się z dnia na dzień. Wejdź na https://zrzutka.pl/z/telefon-dla-seniorow-m i pomóż seniorom w tym trudnym czasie!

Bo problem samotności nie skończy się z dnia na dzień

Inicjatywa Szlachetnej Paczki powstała w odpowiedzi na społeczny problem spotęgowany obecnymi obostrzeniami. Samotność seniorów nie skończy się jednak z chwilą ponownego otwarcia galerii handlowych czy kin, a skutki wielotygodniowej izolacji mogą wpływać na ich kondycję - zarówno psychiczną, jak i fizyczną - przez wiele miesięcy. Dlatego celem Szlachetnej Paczki jest, by zapewnić osobom starszym darmową pomoc specjalistów na dłużej.

Czy telefon DOBRE SŁOWA będzie pomagał seniorom przez najbliższe miesiące? To zależy od Ciebie! Wejdź na https://zrzutka.pl/z/telefon-dla-seniorow-m i pomóż w walce z epidemią samotności.

Co czwarty nasz sąsiad wraca do pustego mieszkania

Jak wynika z Raportu o Samotności Szlachetnej Paczki - chroniczne poczucie samotności zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci o 14%. Podnosi ciśnienie, obniża odporność, wpędza w depresję. W Polsce jest dziś ponad 5 milionów jednoosobowych gospodarstw domowych, oznacza to, że co czwarty nasz sąsiad wraca do pustego mieszkania, albo jak teraz - jest w nim niemal uwięziony.

Dzięki nowemu projektowi Paczki seniorzy mogą korzystać z pomocy psychologów i terapeutów siedem dni w tygodniu. Wystarczy zadzwonić pod numer 12 333 70 88 w godzinach 10:00-12:00 oraz 17:00-19:00. Specjaliści z telefonu DOBRE SŁOWA zapewniają nie tylko odpowiednie wsparcie emocjonalne, ale - w razie potrzeby - łączą danego seniora z lokalnym wolontariuszem Szlachetnej Paczki, który utrzymuje z nim stały kontakt oraz pomaga w robieniu zakupów, załatwieniu spraw urzędowych czy realizacji recepty w aptece.

Jeżeli nie uda się uzbierać potrzebnej kwoty część seniorów zostanie zupełnie sama. Możesz pomóc na https://zrzutka.pl/z/telefon-dla-seniorow-m.