W Tatrzańskim Parku Narodowym ma powstać pierwszy odcinek przystosowany dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych. To na razie krótki szlak u podnóża Nosala łączący Bulwary Słowackiego z Kuźnicami. To bardzo popularna trasa spacerowa.
Niepełnosprawni na wózkach nie mają szans, żeby przejechać odcinkiem u podnóża Nosala łączącym Bulwary Słowackiego z Kuźnicami. Poprawimy to tak, żeby niepełnosprawni i matki z dziećmi mogli się tamtędy poruszać - zapewnia Szymon Ziobrowski z TPN. Ma się to stać jeszcze przed sezonem wakacyjnym.
Zbudowane na terenie Tatr szlaki turystyki pieszej i rowerowej, nartostrady i trasy zjazdowe liczą łącznie ponad 800 km (około 250 km w Polsce i 580 km na Słowacji). Pierwszy tatrzański szlak łączył Jaszczurówkę ze schroniskiem w Dolinie Roztoki. Został wytyczony i zbudowany przez Towarzystwo Tatrzańskie w 1877 roku. Schodzenie z oznakowanych szlaków jest zabronione. Są one oznaczone są pięcioma kolorami: czerwonym, czarnym, zielonym, żółtym i niebieskim. Kolory szlaków nie oznaczają stopnia ich trudności. Oznaczenia szlaków zwykle umieszczane są na drzewach lub skałach.