Ekosystemy biznesowe w czasach COVID, zarządzanie różnorodnością, demokracja i demografia, aktywizm społeczny, rola przedsiębiorstw w kształtowaniu przyszłości, (nie) szczęście pracy - to tylko niektóre z tematów, które zostaną poruszone 16 i 17 listopada w Krakowie podczas VI. edycji Open Eyes Economy Summit - Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości. Jak informują organizatorzy, pula biletów upoważniających do uczestnictwa stacjonarnego wyczerpuje sięCi, którzy nie zdążą ich zakupić bądź wolą uczestniczyć w kongresie internetowo, mogą wziąć udział w wydarzeniu za pośrednictwem wirtualnej platformy streamingowej. Więcej informacji o VI Open Eyes Economy Summit na kongres.oees.pl.
Prelegenci z całego świata wystąpią w Krakowie w ramach czterech bloków tematycznych: FIRMA-IDEA, MARKA - KULTURA, MIASTO-IDEA oraz ŁAD MIĘDZYNARODOWY. Na uczestników czeka aż 6 równoległych ścieżek każdego dnia - to ponad 50 godzin inspirujących debat i wykładów! Tematy, które wypełnią poszczególne bloki to m.in.: zarządzanie różnorodnością w organizacji, organizacje i ekosystemy biznesowe w czasach COVID, miasta historyczne, naturalizacja i ulokalnienie gospodarowania, streaming & gaming oraz projektowanie nowego świata po pandemii.
Sporo uwagi w programie poświęcone zostanie polityce zagranicznej, kryzysowi państw demokratycznych oraz nowej administracji USA. W programie po raz pierwszy pojawi się także ścieżka specjalna, w której zaproszeni prelegenci poświęcą uwagę regionowi Karpat- omówione zostaną w niej m.in. bogactwo i różnorodność krajów Europy Środkowej oraz kapitał regionu łańcucha górskiego Karpat.
Na scenach Centrum Kongresowego ICE Kraków pojawią się m.in.
- Sneška Quaedvlieg-Mihailović - Secretary General, Europa Nostra,
- marszałek Senatu, prof. Tomasz Grodzki,
- instagramerka Martyna Kaczmarek,
- Ernst Woller przewodniczący austriackiego parlamentu,
- Csilla Hegedüs, była wicepremier Rumunii,
- Felipe Buitrago Restrepo, były Minister Kultury Bogoty,
- Daniel Fried, były Ambasador USA w Polsce, były zastępca Sekretarza Stanu USA ds. europejskich i euroazjatyckich,
- Radosław Sikorski - były minister spraw zagranicznych,
- Miłosz "Miuosh" Borycki - artysta, raper.
Na Kongresie będzie można również spotkać przedstawicieli największych polskich i światowych firm, m.in. Brunona Bartkiewicza - Prezesa Zarządu ING Banku Śląskiego, Paula Donovana - Głównego Ekonomistę Banku UBS, Gudrun Schweppe, Head of Music, YouTube czy Przemysława Furlepę, Wiceprezesa Banku BNP Paribas. W sumie na Kongresie wystąpi ponad 235 mówców!
Cieszę się, że grupa uczestników Kongresu jest tak zróżnicowana. Stoimy przecież na skraju katastrofy klimatycznej, dostajemy też coraz silniejsze sygnały, że kontynuacja modelu gospodarczego opartego o utrzymanie wzrostu za wszelką cenę, znacznie przyspiesza nasz lot w przepaść. O tym trzeba rozmawiać w jak najszerszym gronie. -- mówi prof. Jerzy Hausner, Przewodniczący Rady Programowej OEES.
Dzięki współpracy Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej, Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Nowohuckiego Centrum Kultury oraz Przedsiębiorstwa Społecznego Agencja Artystyczna GAP, tegoroczny Open Eyes Art Festival oferuje szeroki program artystyczny.
W trakcie festiwalu będziemy mieli okazję uczestniczyć m.in. w rozmowie Krystiana Lupy i Piotra Skiby z Marią Anną Potocką "Praca nad spektaklem. Podgląd podwójny", która będzie pogłębionym studium autorskiego teatru Lupy.
W trakcie wydarzenia 14 listopada o 17:00 w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK reżyser pokaże, jak myśli o spektaklu, w jaki sposób pracuje z aktorami, a także przybliży zasady przekładania tekstu na akcję.
17 listopada o godzinie 20.00 podczas drugiego dnia OEES Krystian Lupa wraz z Katarzyną Janowską przedstawi również półimprowizowany spektakl pt. "Artysta zmienia świat". Dzień wcześniej, również o godzinie 20.00 odbędzie się koncert Entre Musique et Poésie w wykonaniu zespołu HIRUNDO MARIS - projektu kierowanego przez Ariannę Savall i Pettera Udlanda Johansena. Podczas kongresu będzie można także zobaczyć wystawę leśniaki. Ukryty Porządek prezentującą wielkoformatowe prace z nowego cyklu twórczości fotograficznej Janusza Leśniaka, krakowskiego artysty fotografika.
Wśród inicjatyw towarzyszących Kongresowi nie zabraknie również tych poświęconych generacjom. Kampanii, pod tytułem GeneRacje: mają swoje racje. towarzyszy projekt międzygeneracyjny, który pozwolił jego uczestnikom na stworzenie przestrzeni do dyskusji pomiędzy przedstawicielami najmłodszych i najstarszych przedstawicieli społeczeństwa,. Podsumowaniem podjętych w ramach projektu działań będą wystawa oraz performance, który zobaczymy 16 listopada o godzinie 15.15.
Podobnie jak w zeszłym roku dwa dni Open Eyes Economy Summit poprzedzi OEES Prolog - wydarzenie wprowadzające w zagadnienia tegorocznej edycji. Tegoroczny prolog zostanie poświęcony Krakowowi: w Małopolskim Ogrodzie Sztuki spotkają się przedstawiciele środowiska naukowego, samorządowcy oraz postaci związane z kulturą i biznesem. OEES Prolog rozpocznie premiera Raportu Generacyjnego "Pokolenia. Solidarni w rozwoju", przygotowanego przez zespół ekspertów OEES HUB. W kolejnej części OEES: Prolog zobaczymy blok "Scena miejska. Prześwietlamy miasto" poświęcony projektowaniu przestrzeni miejskiej oraz zagadnieniom związanym z jego funkcjonowaniem. Wstęp na wydarzenie Prolog OEES: Dzień Krakowski jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji na stronie:
Udział w VI edycji Open Eyes Economy Summit która odbędzie się 16 i 17 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków oraz wydarzeniach towarzyszących można wziąć stacjonarnie, a także za pomocą wirtualnej platformy streamingowej Live OEES. Szczegóły na stronie www.kongres.oees.pl. Organizatorzy zachęcając do uczestnictwa stacjonarnego podkreślają, że Kongres zostanie zorganizowany w najwyższym reżimie sanitarnym a uczestników obowiązują określone zasady. Zapoznać się z nimi można na stronie www.kongres.oees.pl
Open Eyes Economy Summit odbywa się w Krakowie od 2016 roku i gromadzi wybitne osobistości ze świata nauki, ekonomii, kultury. To kongres poświęcony ekonomii opartej na wartościach społecznych. W tym roku odbędzie się 17-18 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków oraz na platformie Live OEES.