Świetny mecz Igi Świątek. Polka w II rundzie igrzysk olimpijskich pokonała Francuzkę Diane Parry 6:1, 6:1. Spotkanie trwało godzinę i 13 minut. W 1/8 finału rywalką polskiej tenisistki będzie Chinka Xiyu Wang.

23-letnia Świątek na kortach ziemnych w Paryżu czuje się znakomicie, jest triumfatorką wielkoszlemowego French Open w 2020, 2022, 2023 i 2024 roku. W sobotę rozpoczęła olimpijski występ od zwycięstwa nad Rumunką Iriną-Camelią Begu.

W II rundzie jej rywalką była młodsza o rok Parry, 52. w rankingu WTA.

Świątek od początku meczu grała fantastycznie. 23-latka grała odważnie i precyzyjne. Największe emocje mieliśmy w 6. gemie - przy stanie 5:0.

Polka miała dwie piłki setowe, które Parry obroniła. Chwilę później Francuzka wykorzystała czwartą piłkę gemową i wygrała swojego pierwszego gema.

To było jednak wszystko, na co było stać Parry w tym secie. Kolejny gem padł już łupem Świątek. Pierwszy set trwał 38 minut.

Druga partia rozpoczęła się od przełamania w wykonaniu 23-letniej Polki, która kontynuowała marsz w kierunku III rundy igrzysk. Parry podobnie jak w pierwszym secie, tak i tym razem zdołała wygrać jedynie jednego gema.

Spotkanie trwało godzinę i 13 minut.

W 1/8 finału rywalką polskiej tenisistki będzie Chinka Xiyu Wang.

Trzy lata temu w Tokio, w olimpijskim debiucie, odpadła w 2. rundzie, przegrywając z Hiszpanką Paulą Badosą.