REKLAMA

Adam Małysz

Najbardziej utytułowany skoczek w historii indywidualnych konkursów mistrzostw świata w skokach narciarskich. Czterokrotny medalista olimpijski, czterokrotny indywidualny mistrz świata, czterokrotny zdobywca Pucharu Świata (w tym sięgnął po trofeum trzy razy z rzędu), triumfator Turnieju Czterech Skoczni. 21 razy zdobywał tytuł zimowego mistrza Polski, 18 razy - letniego mistrza Polski. Jako pierwszy skoczek narciarski w historii przekroczył granicę stu skoków oddanych na odległość powyżej 200 metrów.

Ze skocznią pożegnał się w marcu 2011 roku i kilka miesięcy później usiadł za kierownicą samochodu rajdowego.

Rafał Marton

Najbardziej doświadczony polski pilot w Rajdzie Dakar. W imprezie startował siedem razy. W sumie wziął udział w ponad 70 rajdach Cross-Country. Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, zdobywca Pucharu Polski w Rajdach Terenowych.

W 34. edycji rajdu jechał jako nawigator Adama Małysza.

Albert Gryszczuk

Brał udział w afrykańskim Dakarze. Zwycięzca największego europejskiego maratonu: rajdu Drezno-Wrocław. Na najwyższym stopniu podium stawał także w Mazurskich Wertepach, Pucharze Kaszubi i Żelaznej. Organizator rajdów (H4, H6, Great Escape Rally, RMF Morocco Challenge - pierwszego polskiego rajdu w Afryce) i konstruktor samochodów terenowych.

Michał Krawczyk

Etatowy pilot Alberta Gryszczuka. Rozpoczynał od ciężkich rajdów przeprawowych jak Mazurskie Wertepy czy Żelazna. Triumfował w najdłuższym i najbardziej prestiżowym maratonie w Europie: rajdzie Drezno-Wrocław. W 2004 roku zwyciężył wraz z Albertem Gryszczukiem w ekstremalnie trudnym Pucharze Kaszubi.

Maciej Albinowski

Przygodę z off-roadem zaczął 13 lat temu od budowania własnych konstrukcji buggy z silnikami od maluchów, które później zastąpiły silniki od motocykli. Cztery lata temu przypadkowo przesiadł się na quada. Startował w różnego typu rajdach: od Cross-Country, przez bagna, plażę w Mielnie aż po ekstremalną jazdę w górach bez używania wyciągarek. To był jego debiut w Rajdzie Dakar.

Z powodu problemów technicznych na starcie trzeciego etapu rajdu Albinowski wycofał się z imprezy.

Łukasz Łaskawiec

Na quada wsiadł po raz pierwszy jako czternastolatek, rok później startował już w zawodach. Zdobywca Pucharu Polski w rajdach Enduro i Cross-Country oraz mistrz Europy. W swoim debiucie w Dakarze w 2011 roku stanął na najniższym stopniu podium.

Po wypadku na 8. etapie rajdu Łaskawiec musiał wycofać się z imprezy.

Wcześniej brał udział w rajdzie poza oficjalną klasyfikacją. Sędziowie zdecydowali bowiem, że silnik w quadzie Łaskawca nie spełnił wymogów rajdu.

Przed Rajdem Dakar 2012 zespół RMF Caroline Team zawarł sojusz z R-Six Team. Ekipy zadeklarowały współpracę i wzajemną pomoc na trasie rajdu. Tym samym w Dakarze startowała najliczniejsza polska grupa rajdowa, wystawiając dwa quady, dwa samochody Mitsubishi Pajero i ciężarówkę Unimog. Załogę tej ostatniej tworzyli Robert Szustkowski, Robert Szustkowski Junior i Jarosław Kazberuk.

RMF Caroline Team/RMF FM