Państwowa Komisja Wyborcza twierdzi, że zgodnie z prawem umieściła na swojej stronie internetowej statystyki dotyczące liczby żołnierzy głosujących w poszczególnych bazach w Afganistanie. PKW zaznacza, że nie zrobiłaby tego, gdyby na te dane nałożona była klauzula tajności.
Wojsko - ze względów bezpieczeństwa - nie podaje dokładnych stanów etatowych i informacji o obsadzie baz i posterunków na misjach, przekazuje jedynie liczby w pewnym zaokrągleniu. Jednak na internetowej stornie Państwowej Komisji Wyborczej umieszczone zostały dane o liczbie żołnierzy głosujących w bazach w Afganistanie.
PKW powołuje się na art. 64 oraz art. 69 ust. 4 ustawy o wyborze prezydenta. Jak pisze Komisja, zgodnie z pierwszym artykułem niezwłocznie po sporządzeniu protokołu głosowania obwodowa komisja wyborcza podaje do wiadomości publicznej wyniki głosowania, podając między innymi liczbę uprawnionych do głosowania. Natomiast art. 69 ust. 4 mówi, że PKW publikuje opracowanie statystyczne zawierające szczegółowe informacje o wynikach głosowania i wyborów oraz udostępnia wyniki głosowania i wyborów w formie dokumentu elektronicznego po kosztach własnych.
Statystyki na temat żołnierzy głosujących w Afganistanie - podkreśla PKW - mogłyby być niepublikowane tylko w sytuacji gdyby, została nałożona na nie klauzula tajności w trybie i na zasadach określonych w ustawie (...) o ochronie informacji niejawnych. W wyborach prezydenckich 20 czerwca w Afganistanie komisje wyborcze były ulokowane w bazach w Bagram, Ghazni, Warrior, Qarabaqh, Giro i Four Corners oraz w Kabulu. W misji ISAF w Afganistanie - w ramach siódmej zmiany PKW - uczestniczy ok. 2,6 tys. polskich żołnierzy, kolejnych 400 pozostaje w odwodzie w kraju.