Węgrzy i Szwajcarzy w sobotę nie zawiedli. W drugim spotkaniu Euro 2024 padły łącznie cztery gole, przy czym trzy strzelili Helweci, a jednego - Madziarzy. Zobacz skrót meczu!

Piłkarze reprezentacji Szwajcarii objęli prowadzenie w 12. minucie, kiedy po znakomitej akcji sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Kwadwo Duah. Tuż przed przerwą podopieczni Murata Yakina podwyższyli prowadzenie za sprawą precyzyjnego strzału zza pola karnego w wykonaniu Michela Aebischera.

Węgrzy strzelili bramkę w 66. minucie, kiedy znakomitym uderzeniem głową po dośrodkowaniu z lewej strony boiska popisał się Barnabas Varga. Dążących do wyrównania Madziarów skarcił w doliczonym czasie gry Breel Embolo, ustalając wynik spotkania na 1:3.

Po pierwszej serii gier w grupie A prowadzą Niemcy, którzy w piątek w meczu otwarcia Euro 2024 pokonali Szkotów 5:1. Na drugim miejscu są Szwajcarzy, na trzecim - Węgrzy, a tabelę zamykają Szkoci. Kolejne mecze tej grupy 19 czerwca - Niemcy zagrają z Węgrami, a Szkoci podejmą Szwajcarów.