"Niewolnicy konsumpcji" to temat przewodni szóstego dnia BNP Paribas Green Film Festival. Uczestników wydarzenia czeka 5 projekcji, a także panele dyskusyjne i rozmowy z twórcami.
Intymny portret rzeźbiarki Marioli Wawrzusiak-Borcz, wpływ latania i branży modowej na klimat - m.in. o tych tematach będzie dziś głośno na BNP Paribas Green Film Festivalu.
Zaplanowano projekcje 5 produkcji:
- "Moda (FAST FASHION)", reż. Nina Kuhn, Anja Utfeld
- "Niemodne", reż. J.Kilmi, L.Laberenz;
- "Prawdziwa cena tanich ubrań", reż. Gilles Bovon & Edouard Perrin;
- "Przyszłość lotów", reż. Larissa Klinker;
- "fRAchTUNKU!", reż Denis Delestrac.
TU ZOBACZYSZ FILMY KONKURSOWE
PROGRAM BNP PARIBAS GREEN FILM FESTIWALU
Po raz kolejny Kraków stał się filmową stolicą ekologicznego kina! Spieszcie do stolicy Małopolskim czym prędzej, bo w ramach BNP Paribas Green Film Festival czeka na was wiele atrakcji.
Centralnym miejscem festiwalu, jak co roku, jest Miasteczko Festiwalowe na Bulwarach Wiślanych u podnóża Wawelu, ale widzowie będą mieli okazję zobaczyć filmy festiwalowe także w sześciu innych klimatycznych kinach plenerowych na terenie całego Krakowa, m.in. na plaży, w parkach, a także na Rynku Głównym.
Twoja przeglądarka nie obsługuje standardu HTML5 dla video
Wśród 76 zakwalifikowanych tytułów z całego świata zobaczycie m.in. dokument "Watson" o kapitanie Paulu Watsonie — założycielu organizacji Sea Shepherd. "Siostry rzeki" w reżyserii Cecylii Malik to podróż Wisłą, od jej źródeł, aż po ujście. Na festiwalu pojawi się też "Nadzieja umiera ostatnia" — film Jonathana L. Ramseya, twórcy obrazu "Można panikować", o grupie młodych polskich aktywistów.
BNP Paribas Green Film Festival potrwa do 22 sierpnia.
Filmy festiwalowe będzie można również oglądać także online w serwisie VOD GREEN FESTIVAL: www.vod.greenfestival.pl.