Sześć goli, przy czym wszystkie autorstwa piłkarzy reprezentacji Niemiec - tak wyglądał mecz otwarcia Euro 2024 pomiędzy Niemcami a Szkocją. Podopieczni Juliana Nagelsmanna wygrali 5:1, a jedyną bramkę rywale zdobyli po... samobójczym trafieniu Antonio Rudigera. Zobacz skrót tego spotkania!

Mecz od samego początku przebiegał pod dyktando gospodarzy turnieju. Nasi zachodni sąsiedzi opanowali środek pola, szybciej operowali piłką, dzięki czemu masowo tworzyli sobie okazje do zdobycia gola.

Pierwszą z nich na bramkę zamienili już w 10. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Florian Wirtz. Dziewięć minut później było już 2:0 po golu Jamala Musiali, a wynik na 3:0 przed przerwą podwyższył z rzutu karnego Kai Havertz.

W drugiej połowie podopieczni Juliana Nagelsmanna się nie zatrzymywali. Najpierw do siatki trafił Niclas Fullkrug, a w ostatniej akcji meczu pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Emre Can. W międzyczasie Szkoci strzelili honorową bramkę, a jej autorem był... niemiecki obrońca Antonio Rudiger. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1 dla gospodarzy.

Dzięki wygranej Niemcy objęli prowadzenie w grupie A. W kolejnym meczu gospodarze turnieju zagrają 19 czerwca z Węgrami, natomiast Szkoci zmierzą się ze Szwajcarami. Dziś jeszcze jedno spotkanie grupy A - o godz. 15:00 rozpocznie się starcie Węgrów ze Szwajcarami.