28,9 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników pisało egzamin rozszerzony z wiedzy o społeczeństwie. Wkrótce opublikujemy arkusz CKE oraz odpowiedzi zaproponowane przez ekspertów Interii.pl.

REKLAMA

Konflikty międzynarodowe i podatki - to tematy, które pojawiły się na tegorocznej maturze z wiedzy o społeczeństwie. Maturzyści przyznają: test był bardzo trudny.

Większość moich znajomych mówi, że prawdopodobnie nie poszło im dobrze - przyznał jeden ze zdających. Jego koleżanka dodała: "Ciężko, ciężko, ale zobaczymy".

Wiedza o społeczeństwie przez wiele lat była w czołówce przedmiotów najchętniej wybieranych przez abiturientów na maturze. Obecnie plasuje się na siódmym miejscu po: języku angielskim na poziomie rozszerzonym (najczęściej wybieranym przedmiocie dodatkowym - w tym roku chęć zdawania go zadeklarowało 48,9 proc. absolwentów), geografii, matematyce na poziomie rozszerzonym, biologii, języku polskim na poziomie rozszerzonym i chemii. Informatyka od lat należy do przedmiotów rzadziej wybieranych.

Egzamin z WOS zdawać będzie w środę także około 2,1 tys. abiturientów z wcześniejszych roczników. Z kolei wśród abiturientów z wcześniejszych roczników chęć zdawania informatyki zadeklarowało 561 osób.

Matura 2017: Publikujemy arkusz!

>>> POBIERZ ARKUSZ Z WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE NA POZIOMIE ROZSZERZONYM <<<

Matura 2017: Zobacz odpowiedzi!

Odpowiedzi z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym przygotowali dla Was eksperci portalu Interia.pl!





Zobacz inne arkusze i odpowiedzi

Zobacz arkusz i rozwiązania z matematyki na poziomie rozszerzonym.

Zobacz arkusz i rozwiązania z matematyki na poziomie podstawowym.

Zobacz arkusz i rozwiązania z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Zobacz arkusz z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.

Zobacz arkusz i rozwiązania z języka angielskiego na poziomie podstawowym.

Zobacz arkusz i rozwiązania z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

Matura 2017. Jakie przedmioty są obowiązkowe?

Zgodnie z obowiązującą formułą egzaminu, maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki na poziomie podstawowym. Maturzysta będzie musiał też przystąpić do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z grupy tzw. do wyboru.

Egzaminy z przedmiotów do wyboru zdawane są tylko na jednym poziomie - rozszerzonym. W tej kategorii znalazły się więc także przedmioty, które maturzyści zdają obowiązkowo na poziomie podstawowym.

Matura to początek dalszej edukacji

Egzamin maturalny zastępuje egzamin wstępny do szkół wyższych, które wykorzystują wyniki egzaminu ‎maturalnego z danego przedmiotu lub przedmiotów - przede wszystkim na poziomie ‎rozszerzonym - jako kryteria w procesie rekrutacji.

Aby otrzymać świadectwo maturalne należy uzyskać co najmniej 30 proc. punktów z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego ‎w części pisemnej oraz ustnej, a także przystąpić do egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie ‎rozszerzonym w części pisemnej - w tym przypadku CKE nie określa progu zaliczenia.‎