Nowozelandzki kajakarz górski Finn Butcher został mistrzem olimpijskim w crossie. W finale wyprzedził Brytyjczyka Josepha Clarke'a, Niemca Noaha Hegge oraz Czecha Lukasa Rohana. Mateusz Polaczyk, który startował w małym finale, zajął ostatecznie ósme miejsce.

Kajakarz górski Mateusz Polaczyk nie awansował do finału crossu. W swoim wyścigu półfinałowym był czwarty i ścigał się w tzw. małym finale o miejsca 5-8.

Polak w małym finale dopłynął jako drugi, ale został karnie przesunięty na ostatnie miejsce, ponieważ sędziowie dopatrzyli się błędu na bramce numer 1 (Polaczyk trafił kajakiem jednego z rywali).

Ostatecznie Mateusz Polaczyk został więc sklasyfikowany w zawodach olimpijskich na 8. miejscu.

Mateusz Polaczyk niestety odpad w pfinale kayak crossu. Polak zakoczy olimpijskie zmagania ostatecznie na smym miejscu.#TeamPL #Paris2024 #HomeOfTheOlympics pic.twitter.com/hCoeke9YiK