Były premier i obecny europoseł Leszek Miller pochwalił się w mediach społecznościowych, że zaszczepił się na Covid-19. Na dowód upublicznił zdjęcie dokumentu, który potwierdza ten fakt. Internauci zwrócili uwagę na jeden szczegół.
Zdjęcie dokumentu potwierdza wykonanie szczepienia. Były premier na Twitterze napisał, że "to najlepszy sposób, aby rozstrzygnąć wątpliwość: szczepić się czy nie szczepić".
To najlepszy sposb, aby rozstrzygn wtpliwo: szczepi si czy nie szczepi. pic.twitter.com/emqObSSucE
LeszekMillerDecember 31, 2020
Wielu internautów w komentarzach do wpisu polityka zarzuciło mu jednak, że otrzymane przez niego potwierdzenie szczepienia jest w języku polskim - o czym poinformował portal wp.pl.
Inni wypomnieli Leszkowi Millerowi, że nie należy on do grupy zero, w której znajdują się m.in. pracownicy systemu ochrony zdrowia, a więc nie mógł oficjalnie zostać tak szybko zaszczepiony:
Panie premierze, czy został Pan lekarzem, pielęgniarką czy ratownikiem medycznym a może farmaceutą? W jaki sposób udało się Panu zaszczepić w etapie O dla personelu medycznego?
Lubię Pana, ale dlaczego ja, zwykły obywatel nie mogę się zaszczepić już teraz? Dlaczego uprzywilejowani są politycy?
są równi i równiejsi, szkoda...
Leszek Miller jeszcze na pytania internautów nie odpowiedział.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze, że przeciw Covid-19 zaszczepiono w Polsce ponad 36,3 tys. osób.
Wczoraj zaszczepio si przeciw COVID-19 ponad 22 tys. medykw. cznie zaszczepionych osb do wczoraj do godz. 18.00 jest 36,3 tys.
MZ_GOV_PLDecember 31, 2020
Szczepienia rozpoczęły się w niedzielę. Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień przeciw Covid-19 przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków szczepieni są m.in. pracownicy służb medycznych.
Wczoraj zaszczepiło się przeciw COVID-19 ponad 22 tys. medyków. Łącznie zaszczepionych osób do wczoraj do godz. 18.00 jest 36,3 tys.- informuje Ministerstwo Zdrowia
Termin zapisów na szczepienia osób z tzw. grupy zero przedłużono do 14 stycznia. Szczepionkę Comirnaty, wyprodukowaną przez Pfizera i BioNTech, podaje się w dwóch wstrzyknięciach, zwykle domięśniowo, w odstępie co najmniej 21 dni.
Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień przeciw SARS-CoV-2 na początku szczepienia są przeznaczone dla osób najbardziej narażonych na zakażenie: pracowników ochrony zdrowia, pracowników Domów Pomocy Społecznej i Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej oraz personelu pomocniczego i administracyjnego w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych.
W następnym etapie ze szczepień skorzystają: pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej oraz Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia, służby mundurowe oraz nauczyciele.