Rusza kolejna edycja charytatywnego projektu Lepsze Jutro z RMF FM. W tym roku - po Waszych licznych zgłoszeniach - zdecydowaliśmy, że nasza pomoc trafi do najbardziej potrzebujących szkół w różnych regionach Polski. Każdą z nich wyposażymy w supernowoczesną, profesjonalną pracownię. Szkoła Podstawowa nr 4 w 15-tysięcznym Morągu w województwie warmińsko-mazurskim zyska supernowoczesną pracownię komputerową!

REKLAMA

Jeden komputer na ponad 30 uczniów

W placówce w Morągu - jak napisał do nas w zgłoszeniu na RMF24 pan Daniel, ojciec jednego z uczniów - uczy się prawie pół tysiąca dzieciaków. Problem w tym - jak podkreślał - że w placówce jest zaledwie 15 komputerów. Jeden przypada na 31 uczniów! To duży problem, ponieważ klasy muszą dzielić się na grupy i bywa, że uczniowie czekają godzinami w świetlicy na swoją kolej - tłumaczy.

W swoim zgłoszeniu pan Daniel zaznaczył, że w szkole jest klasa, którą można zaadaptować na potrzeby pracowni. A wtedy...

Stworzenie drugiej pracowni komputerowej pozwoli na efektywniejsze wykorzystanie czasu pracy uczniów, nie będzie grup międzyklasowych, ograniczy się liczbę grup oczekujących na świetlicy. Będzie możliwość wykorzystania pracowni na innych przedmiotach i zajęciach wspomagających. Zmniejszy się eksploatacja obecnej pracowni. Wzbogaci się baza dydaktyczna szkoły, co wpłynie na organizowanie zajęć nie tyko komputerowych, ale innych. Realizacja zaleceń nowej podstawy programowej, łatwiejsze przyswajanie, rozwijanie i utrwalanie zdobytej wiedzy, nowocześniejszy dostęp do informacji i ciekawsze zajęcia
- argumentował pan Daniel

Pojechaliśmy więc do Morąga. W rozmowie z naszym reporterem pani Liliana Wyszkowska, dyrektor szkoły podstawowej nr 4 przyznała, że brak drugiej pracowni komputerowej to poważny problem.

Tylko piętnaścioro uczniów może siedzieć przy komputerach, reszta ma w tym czasie tzw. okienka. Co więcej, część młodzieży musi do nas specjalnie na te zajęcia dojść z drugiego gmachu. A to bardzo uciążliwe. Szkoła mieści się w dwóch znacznie od siebie oddalonych budynkach - tłumaczy nam pani Liliana Wyszkowska.

A nowy sprzęt - jak mówią sami uczniowie - znacznie poprawiłby ich szkolne życie. Zbyt mała liczba komputerów wprowadza mnóstwo zamieszania, przez co jedne grupy kończą wcześniej, inne później, jedni mają spore zaległości, inni nudzą się, bo muszą czekać na tych, którzy "nadrabiają".

Twoja przeglądarka nie obsługuje standardu HTML5 dla video

Lepsze jutro z RMF FM zawita do Morąga

Jest klasa, będą komputery!

Jak się okazuje szkoła ma klasę, która mogłaby zostać zaadaptowana na pracownię komputerową, niestety brakuje środków na zakup komputerów.

W tej klasie jest już wszystko - gniazdka, serwer, potrzebne kable. Nie ma tylko najważniejszego: komputerów. A ta dodatkowa sala rozwiązałaby nasz problem. Wtedy cała klasa mogłaby mieć jednocześnie zajęcia w dwóch salach - mówi nam pani dyrektor, oprowadzając po klasie.

Postanowiliśmy więc pomóc. Dać młodym ludziom wsparcie na start.

Dzięki akcji Lepsze Jutro z RMF FM Szkoła Podstawowa nr 4 w Morągu otrzyma nowe komputery. Uczniowie nie będą już musieli przesiadywać w świetlicy i czekać na zajęcia z informatyki. Ponadto - jak zapewnia dyrekcja placówki - szkoła zorganizuje dodatkowe zajęcia z wykorzystaniem pracowni komputerowej.

Lepsze Jutro z RMF FM zawita w tym roku do pięciu szkół!

Celem naszej charytatywnej akcji Lepsze Jutro z RMF FM jest niesienie pomocy, wsparcia i nadziei tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Tegoroczny projekt zrealizujemy pod wspólnym hasłem: "Nowoczesna szkoła to lepszy start w przyszłość", a placówka w Morągu jest jedną z pięciu placówek, które wyposażymy w nowoczesne, profesjonalne pracownie szkolne. Wszystkie zgłosiliście do naszego projektu Wy!

W efekcie podstawówka w Bukowinie na Lubelszczyźnie zyska w pełni multimedialną salę językową. W placówce w Kluczborku na Opolszczyźnie wyposażymy klasę matematyczną. W szkole w małopolskich Raciechowicach powstanie profesjonalna pracownia chemiczno-biologiczna. A w niewielkiej szkole podstawowej nr 5 w Boguszowie-Gorcach na Dolnym Śląsku powstanie nowoczesna pracownia polonistyczna.