"Aby bitwa z koronawirusem zakończyła się spektakularnym zwycięstwem, jak ta pod Grunwaldem, prosimy: zapewnijcie naszym szpitalnym rycerzom przyłbice!" – pisze na swojej stronie internetowej Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Placówka prosi o pomoc – potrzebne są środki ochrony osobistej. O wsparcie zwracają także inne szpitale w kraju.

REKLAMA

Zwracamy się z ogromną prośbą o przekazywanie szpitalowi środków ochrony osobistej: medycznych przyłbic ochronnych, gogli i maseczek z filtrem Ffp2 i Ffp3 - czytamy na stronie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, do którego między innymi trafiają pacjenci z koronawirusem.

Władze placówki dodają, że przyjmą każdą ilość takiego sprzętu. Szpital Uniwersytecki w Krakowie będzie Państwu bardzo wdzięczny! Wszyscy Pracownicy również - podkreślono w komunikacie na temat akcji społecznej pod hasłem #Grunwald2020.

Rzeczy można przekazywać na adres:

1. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków - w budynku administracji, na parterze przy stanowisku ochrony

2. Macieja Jakubowskiego 2, 30-688 Kraków - przy kasie, wejście nr 3, budynek A


Krakowski szpital im. Żeromskiego zbiera na urządzenia do tlenoterapii

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, w którym od ponad tygodnia przebywa mężczyzna zakażony koronawirusem, apeluje o pomoc w zebraniu pieniędzy na zakup dwóch nowoczesnych urządzeń do tlenoterapii.

"Chcemy zakupić sprzęt wspomagający oddychanie - AIRVO2. Tych urządzeń w naszym regionie jest niewiele, w "Żeromskim" nie ma ani jednego. Dlatego prosimy o pomoc. Rozliczymy się z każdej złotówki. Ten sprzęt jest dziś niezbędny dla nas wszystkich: zdrowych, chorych i podejrzanych o zakażenie" - napisano na stronie internetowej szpitala.

Każdy, kto chciałby pomóc, proszony jest o wpłatę na konto szpitala dla darowizn: 31 1130 1150 0012 1148 7820 0013 z dopiskiem "COVID19. Zakup AIRVO2".

Urządzenie AIRVO 2 dostarcza ogrzane i nawilżone gazy oddechowe. Pozwala ono na podawanie w komfortowy dla pacjenta sposób precyzyjnie określenie ilości tlenu i zapewnienie optymalnej wilgotności mieszaniny oddechowej. Dzięki miękkim, elastycznym przewodom donosowym nie trzeba stosować maski - pacjenci mogą jeść, pić, spać i kontaktować się z personelem oraz rodziną.

Zielona Góra: szpital potrzebuje m.in. środków ochrony osobistej

O pomoc do darczyńców zwrócił się także Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze. Jak czytamy na facebookowym profilu placówki, potrzebne są m.in. środki ochrony dla personelu (rękawiczki, maseczki, kombinezony, jednorazowa odzież itd.), środki do dezynfekcji, chusteczki, środki higieny osobistej (mydło w płynie, papierowe ręczniki, papier toaletowy itd.), środki czystości.